Skocz do zawartości

Megane II awaria hamulcow


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechalem sie dzis na szutrowa droga, postanowilem ulozyc hamulce sciana.gif. Nie wiem, czy na skutek mojej pomocy, czy cos sie juz dzialo, ale w efekcie kilku hamowan z pedalem w podlodze do opru, cos powiedzialo 30.GIF i zaczelo buczec pod maska od strony (polskiej) pasazera. Na desce pojawilo sie kontrolka ABS, hamulca, SERVICE i STOP.

Wypialem bezpieczniki 10A i 25A od ABS, cos dalej buczy. Niestety nie moglem sie dobrac do 50A. Buczy cos caly czas i pomaga albo odpiecie aku, albo odpiecie zasilania na bezpiecznikach.

Co sie moglo stac i ile bedzie kosztowac sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz czy wąż od podciśnienia sie nie urwał albo inny wężyk ,szczególnie ten od serwa do silnika

Nie byloby wtedy raczej hamulcow, a hamulce sa i to dobre.

Wsyralo sie cos zwiazanego z pompa niestety, i niestety musze zaufac mechanikowi w diagnozie. Pompa ABS buczy jak oszalala bez wzgledu na to, czy zaplon wlaczony czy nie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa to chyba raczej nie powinna buczeć przy wyłaczonym zapłonie... może to coś w elektryce/elektronice poszło się czesać jednak a nie sama pompa. Ewentualnie sterownik ABS, nie wiem czy u Ciebie jest zintegrowany z pompą czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> pompa to chyba raczej nie powinna buczeć przy wyłaczonym zapłonie... może to coś w

> elektryce/elektronice poszło się czesać jednak a nie sama pompa. Ewentualnie sterownik ABS,

> nie wiem czy u Ciebie jest zintegrowany z pompą czy nie.

3 tygodnie bez auta, bo mi zla pompe przyslano, a potem mechanik nie mial kiedy auta naprawic - suma sumarum - wymieniona pompa i wszystko hula. Kosztowalo mnie to sporo kasy i nerwow, choc mechanik dosc w porzadku - mimo, ze instrukcja Reanault mowi o wyciaganiu rurki od klimy, koles to wszystko jakos tak zgrabnie zrobil, ze obylo sie bez rozszczelniania klimy i ponownego nabijania.

Jedyny minus, to niestety, ze poszedlem w uzywke - nowa pompa ma koszt chorendalny (naprawa w ASO to okolo 40% wartosci auta), no i taki niesmak jest, ze cos moze sie znowu zwalic.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - czy przez uszkodzona pompe ABS samochod moze nierowno hamowac - np. moze byc roznica w hamowaniu kol przedniej osi wynoszaca ~30%?

No nic, na razie bryka jezdzi, ale niesmak jest alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - czy przez uszkodzona pompe ABS samochod moze nierowno hamowac -

> np. moze byc roznica w hamowaniu kol przedniej osi wynoszaca ~30%?

Moim zdaniem pompa ABS nie ma na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to chyba z tylu... czy z przodu tez?

Zassane skądś:

Quote:

W celu maksymalnego skrócenia drogi hamowania układ EBD automatycznie reguluje siłę hamowania przednich i tylnych oraz prawych i lewych kół


Więc wygląda na to, że może. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zassane skądś:

> Quote:

> W celu maksymalnego skrócenia drogi hamowania układ EBD automatycznie reguluje siłę hamowania

> przednich i tylnych oraz prawych i lewych kół

> Więc wygląda na to, że może.

dlatego wywalenie kontrolki ABS w aucie nie oznacza zwykle tylko tego, że ABS się wysrał, ale również to, że hamuje w sposób absolutnie nieprzewidywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego wywalenie kontrolki ABS w aucie nie oznacza zwykle tylko tego, że ABS się wysrał, ale

> również to, że hamuje w sposób absolutnie nieprzewidywalny.

Dobrze wiedzieć, tego w instrukcji nie piszą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego wywalenie kontrolki ABS w aucie nie oznacza zwykle tylko tego, że ABS się wysrał, ale

> również to, że hamuje w sposób absolutnie nieprzewidywalny.

Tu bym byl ostrozny, co znaczy wywalenie kontorlki ABS, bo:

285062488-Image1.png

Jak widac na powyzszym obrazku, tylko pewna kombinacja kontrolek oznacza, ze wyjsral sie nam ABS z EBD. Mialem te watpliwa przyjemnosc zobaczyc wlasnie taka choinke z pierwszego punktu sciana.gif

post-42021-14352513096915_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu bym byl ostrozny,

w C4 jest komunikat ABS system faulty, ESP system faulty. I hamulce działają w taki sposób, w jaki zatrzymała się pompa hydrauliczna. Czyli - jak im się tylko podoba.

żeby było śmieszniej, awarię spowodował włącznik świateł stop zlokalizowany przy pedale hamulca hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.