Skocz do zawartości

auris 2,2 d-cat - czy warto się zainteresować?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim zobacz czy jest książka serwisowa, bo autko jest z niemiec, więc ten przebieg wydaje mi się podejrzanie niski. Po przebiegu 200tys. km to mogą się zacząć problemy. Diesel jest oszczędniejszy na trasie i minimalnie w mieście, ale koszty obsługi i ewentualnych części są wyższe. Wtryski, turbo i koło dwumasowe kosztują nie mało, a silnik ma jeszcze podciągnięte 30KM mocy więc i tak już jest trochę nadwyrężony. Zalecam Ci chłodną kalkulację i sprawdzenie na serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie ogłoszenie znalazłem:

> auris

> Zastanawiam się jakie mogą wyniknąć problemy po zakupie.

z całą sympatią do dealera, ale dziury w dywanikach po 60kkm, to chyba się nie powinny pojawić...

poza tym, ten silnik nie należy do bardzo udanych konstrukcji, więc raczej bym odpuścił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z całą sympatią do dealera, ale dziury w dywanikach po 60kkm, to chyba się nie powinny pojawić...

Faktycznie , wcześniej tego nie zauważyłem.

Brawo kolego za bystre oko claps.gif.

Teraz widzę , że pedał sprzęgła (szczególnie lewa krawędź i lewy dolny róg) jak na 60 tkm jest zbyt mocno ściuchrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z całą sympatią do dealera, ale dziury w dywanikach po 60kkm, to chyba się nie powinny pojawić...

mi w corolli przetarły się po 40 tys km, więc oceny stanu auta po wyglądzie dywaników to jak wróżenie z fusów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi w corolli przetarły się po 40 tys km, więc oceny stanu auta po wyglądzie dywaników to jak

> wróżenie z fusów

fabryczne, tekstylne? dobre jakościowo?

mi się przetarły po 110kkm i myślałem, że to wyjątkowo szybko...

jeśli to norma to... ok wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fabryczne, tekstylne? dobre jakościowo?

> mi się przetarły po 110kkm i myślałem, że to wyjątkowo szybko...

> jeśli to norma to... ok

Chyba jednak nie norma..........., w Civicu Żony oryginalne dywaniki tekstylne nadal wyglądają jak nowe zlosnik.gif

A nalotu ma już 106 tys. 275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z całą sympatią do dealera, ale dziury w dywanikach po 60kkm, to chyba się nie powinny pojawić...

> poza tym, ten silnik nie należy do bardzo udanych konstrukcji, więc raczej bym odpuścił...

Uwierz mi, ze mozna smile.gif

Przyszła szwagierka ma przejechane w autku 60k km, a wykonczyla juz dwa komplety dywaników hehe.gif, bo ma tendencje do jezdzenia w szpilkach zlosnik.gif

Mnie tylko zastanawia, czy ta różnica w połeżeniu pedału hamulca i sprzegla to normalne? hmm.gif

Bo jezdzilem juz nastoma roznymi autami i sie z tym nie spotkalem z tego co pamietam.

A jesli chodzi o wytarte gumki na pedalach, to przez 40k km , co jezdze swoim autem, tez sie przytarły z jednej strony.

Powod jest prosty - czesto zdarza sie ze noga z gazu na hamulec przechodzi bez odrywania piety. I tym sposobem wykanczam powoli nakladke wink.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.