Skocz do zawartości

Ciężkie odpalanie w Upały, Rwie silnikiem między 2-4 tyś obr


aRtiDG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem, nie dawno kupiłem Auto jest to Marea Weekend 1.9 TD 100 KM, mam taki problem że miedzy 2 tyś obr a 4 tyś rwie autem nie ma tzw dynamicznego przyspieszania, wymieniony został olej filtry wszystkie w tym również Paliwa wyczyszczony EGR i nic nie dało do tego dochodzi cięzkie odpalanie na ciepłym silniku, chodzi dokładnie o to że jest silnik ciepły odrazu jak zgasze chce odpalić, odpala od razu, minie pare minut, kręci rozrusznikiem ale nie da się odpalić biorę maskę do góry pompuję tą "gruszką" w między czasie ktoś kręci kluczykiem odpala z miejsca i teraz pytanie czy to wina tej gruszki ( podobno lubi się zapychać) wina pompy wtryskowej ( wymieniać na nową, czyścić, czy regeneracja) czy może być gdzieś przedmuch na przewodach do turbiny ? Jest też opcja uszkodzonego czujnika położenia wału czy komputer odpowie mi na te pytania czy musze liczyć na szczeście i wymieniać wszystko po kolei za każdą pomoc z góry wielkie dzięki nie chce wymieniać dobrych częsci a to mój pierwszy diesel więc też mam słabą wiedzę dodam jeszcze następne spostrzeżenie rano wsiadam w auto chłodno na dworze odpala bez problemu jade 20 km nic nie rwie ( dalej chłodno na dworze) więc wskazuje na to że te usterki pojawiają się jak jest upał na dworze chyba podjadę na ten komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.