Skocz do zawartości

[MW] Wymiana piasty tylniej


ArekWolf

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś postanowiłem coś pogrzebać przy dupowozie i padło na tył (ek).

Będąc na urlopie po przejechaniu 500km coś zaczeło mi buczeć, ciężko było zlokalizować skąd dochodził odgłos, ale szybka wizyta w serwisie dała odpowiedź. Tylnie łożysko.

Jako że nigdzie nie mogłem znaleźć dobrej piasty w rozsądnej kwocie, trafiłem na stronę www.rufus.pl i tam zakupiłem komplet SNR ( na pierwszy montaż ) o numerze R.158.56. Wspomnieć należy że zestaw ten montowany jest TYLKO w MultiWagonach w latach 2003-2004, dalsze roczniki to zestaw XTGB 41556 SNR ( co ciekawe tańszy ).

Wymiana stosunkowo prosta. Luzujemy solidnym kluczem nakrętkę centralną o rozmiarze 32, następnie ściągamy koło, odkręcamy zacisk i jarzmo hamulcowe, demontujemy tarczę hamulcową. Odkręcamy całkowicie nakrętkę centralną, następnie wyjmujemy całą piastę ( powinna wyjść bez kłopotu ). Na pieście znajdziemy dwie podkładki jedna na samym końcu łącząca piastę ze zwrotnicą ( można ją przeoczyć gdyż lubi się zardzewieć wraz ze zwrotnicą tworząc jedną całość, druga tuż za nakrętką centrującą. Obydwie te podkładki mają na celu ściśnięcie łożyska.

Wszystkie te części należy oczyścić szczotką drucianą, przesmarować płynnym smarem przed nałożeniem nowej piasty, warto zaopatrzyć się również w przyrząd do wkręcania tłoczków, jak wiemy z tyłu tłoczki chowa się ruchem obrotowym, tutaj też przesmarowanie ( najlepiej smarem do tłoczków ) powinno zabezpieczyć hamulce przed przegrzewaniem.

Zdjęcia z wymiany na oficjalnej.

piasta_tyl_1.JPG

piasta_tyl_2.JPG

Piasta stara:

piasta_stara_tyl.JPG

Piasta nowa:

piasta_nowa_tyl.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.