Skocz do zawartości

Wymiana oringu między pompą wody a rurą z bloku 1.1 SPI ?


darrkus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mocowana jest ta rura wodna w to gniazdo w bloku ? Kupiłem nowy oring za 6,77 w ASO i chcę dziś wymienić skromny.gif. Jest to zakładane na sylikon czy po prostu wciskane? Czego się spodziewać, jakich trudności ? Ma to być zrobione pod blokiem zlosnik.gif Dodam że chodzi o ten element : nr 8 na zdjęciu. A co to jest jeszcze element numer 2?

oring.jpg

Dziękuję Wam z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mocowana jest ta rura wodna w to gniazdo w bloku ? Kupiłem nowy oring za 6,77 w ASO i chcę dziś

> wymienić . Jest to zakładane na sylikon czy po prostu wciskane? Czego się spodziewać, jakich

> trudności ? Ma to być zrobione pod blokiem Dodam że chodzi o ten element : nr 8 na zdjęciu. A

> co to jest jeszcze element numer 2?

> Dziękuję Wam z góry

Żadnego silikonu. Po odkręceniu śrubki numer 7 rura trzyma się tylko i wyłącznie na wcisk. Jedyny problem jaki możesz napotkać, to że jak długo tam sidziała to może być trudna do wyciągnięcia w warunkach pod blokowych, tzn. bez demontażu zderzaka. Ale na pewno się da, najpirew pokręć, potem powinna w końcu wyskoczyć. Drugi problem jaki możesz napotkać, to taki, że dali Ci zły o-ring, ten od cewek a nie ten od ruru.

A element 2. to wygląda jak napinacz paska zamontowany z z boku silnika... confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadnego silikonu. Po odkręceniu śrubki numer 7 rura trzyma się tylko i wyłącznie na wcisk. Jedyny

> problem jaki możesz napotkać, to że jak długo tam sidziała to może być trudna do wyciągnięcia

> w warunkach pod blokowych, tzn. bez demontażu zderzaka. Ale na pewno się da, najpirew pokręć,

> potem powinna w końcu wyskoczyć. Drugi problem jaki możesz napotkać, to taki, że dali Ci zły

> o-ring, ten od cewek a nie ten od ruru.

> A element 2. to wygląda jak napinacz paska zamontowany z z boku silnika...

Okej dziękuję bardzo. Domyślam się, kamień i te sprawy.. zlosnik.gif Cholerka a niby czemu mieli mi dać od cewek? sick.gif. A ta 2 to nie jakiś uszczelniacz pompy wody ? Może pompa jest rozbieralna? Doszukałem się że oring od cewek ma podobny numer 14463980 clown.gif, ale mam nadzieję że się nie rypnęli, na fakturze napisane jest uszczelka pompy wodnej panda zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okej dziękuję bardzo. Domyślam się, kamień i te sprawy.. Cholerka a niby czemu mieli mi dać od

> cewek? . A ta 2 to nie jakiś uszczelniacz pompy wody ? Może pompa jest rozbieralna?

Pompa jest nierozbieralna (zasadniczo), ją się uszczelnia na silikon. A o-ring od cewek, bo w ASO nie zawsze wiedzą, który jest który, albo patrzeć im się nie chce i dają pierwszy z brzegu. Wogóle, raz w NL oprosiłem o dwa do cewek, koleś przynosi dwa: jeden od cewki, drugi od wody. Ja mu pokazuję, że są różne, a on yikes.gif, wziąłem dla pewności po dwa każdego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.