Skocz do zawartości

Mondeo, Mazda 6 2008/09, 2l benzyna da radę?


kokosz

Rekomendowane odpowiedzi

> Zastanawiam się nad zmianą auta i to dwaj najpoważniejsi konkurenci - diesel albo benzyna do

> gazacji.

> Da radę bezproblemowo zagazować te autka?

> Nie są to czasem te same silniki?

mazde możesz od razu odpuścić niedośc że zgniłki to silniki mają mechaniczną regulacje zaworów a to katalizatory mają niską trwałośc nawet na benzynie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

silniki ponoć inne (tak słyszałem).

Ja miałem Mondeo 2.0 b+g z 2003 roku. Na instalacji ElpiGaz jakieś jednej z prostszych ale sekwencyjnych zrobiłem ok. 50-55kkm i większych problemów nie było. Feler jest taki, że mają mechaniczną regulację luzów zaworowych, która na dodatek jest dość kosztowna bo trzeba wymianiać tzw. szklanki a one tanie nie są. Ja na szczęście nie musiałem tego robić. Świece też nie są tanie (platynowe) ale bosch robi zwykłe zamienniki po parę złotych i na 30 kkm dawały radę zlosnik.gif Ogólnie nie było źle, auto ma na tyle mocy i momentu, że radziło sobie nieźle nawet na trasie z rowerami na dachu i pełnym bagażnikiem + 2,5 osoby. 270751858-jezyk.gif

> mazde możesz od razu odpuścić niedośc że zgniłki to silniki mają mechaniczną regulacje zaworów a to

> katalizatory mają niską trwałośc nawet na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mazde możesz od razu odpuścić niedośc że zgniłki to silniki mają mechaniczną regulacje zaworów a to

> katalizatory mają niską trwałośc nawet na benzynie

dobrze że moje mazdy tego nie wiedzą , i nie mów tego głośno hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Feler jest taki, że mają mechaniczną regulację luzów zaworowych, która na dodatek jest dość kosztowna bo trzeba wymieniać tzw. szklanki a one tanie nie są...

Albo szlifować tak jak w oplach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.