Skocz do zawartości

Blokujące się hamulce


grzejak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem już kilkakrotnie zablokowały mi się hamulce. Po kilku hamowaniach klocki trzymają tarcze blokując koło, tak skutecznie, że nie można samochodu ruszyć. Po około godzinie hamulce odpuściły i można było jechać. Co to może być? Klocki już trochę czasu jak były wymieniane, nie dawno był wymieniony płyn przewody hamulcowe oraz wyczyszczone zaciski i tłoczki i nic to nie pomogło. Pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam problem już kilkakrotnie zablokowały mi się hamulce. Po kilku hamowaniach klocki trzymają

> tarcze blokując koło, tak skutecznie, że nie można samochodu ruszyć. Po około godzinie hamulce

> odpuściły i można było jechać. Co to może być? Klocki już trochę czasu jak były wymieniane,

> nie dawno był wymieniony płyn przewody hamulcowe oraz wyczyszczone zaciski i tłoczki i nic to

> nie pomogło. Pomoże ktoś?

> Pozdrawiam

puchna klocki i sie blokuja w zacisku?

skoro objaw wystepuje po kilku hamowaniach a jak ostygnie to odpuszcza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> puchna klocki i sie blokuja w zacisku?

> skoro objaw wystepuje po kilku hamowaniach a jak ostygnie to odpuszcza....

Raczej nie. Poza tym to zjawisko jest bardzo nie regularne. Występuje kiedy chce i po różnej liczbie hamowań. Wczoraj przejazd na krótkiej trasie i efekt taki, że przód gorący obie strony i tył ciepły z lewej strony prawy tył zimny. Tak się zablokował, że nie można nim było ruszyć ani nie można go było ściągnąć drugim autem. Godzina postoju i objaw ustąpił. Klocki mają około 40k km. I wcześniej nie było z nimi problemu. Od jakiegoś miesiąca może półtora jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie. Poza tym to zjawisko jest bardzo nie regularne. Występuje kiedy chce i po różnej

> liczbie hamowań. Wczoraj przejazd na krótkiej trasie i efekt taki, że przód gorący obie strony

> i tył ciepły z lewej strony prawy tył zimny. Tak się zablokował, że nie można nim było ruszyć

> ani nie można go było ściągnąć drugim autem. Godzina postoju i objaw ustąpił. Klocki mają

> około 40k km. I wcześniej nie było z nimi problemu. Od jakiegoś miesiąca może półtora jest

> problem.

ewidentnie nie odbijaja klocki z przodu - wiec albo tloczki stoja albo moze zbyt ciasno klocki chodza w zaciskach?

ale i ten tyl... a moze jakis syf w przedowach hamulcowych ktory czasem potrafi skutecznie przytrzymac cisnienie w ukladzie?

ciezko mi cokolwiek wiecej powiedziec.. moze warto przyjzec sie samej pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie. Poza tym to zjawisko jest bardzo nie regularne. Występuje kiedy chce i po różnej

> liczbie hamowań. Wczoraj przejazd na krótkiej trasie i efekt taki, że przód gorący obie strony

> i tył ciepły z lewej strony prawy tył zimny. Tak się zablokował, że nie można nim było ruszyć

> ani nie można go było ściągnąć drugim autem. Godzina postoju i objaw ustąpił. Klocki mają

> około 40k km. I wcześniej nie było z nimi problemu. Od jakiegoś miesiąca może półtora jest

> problem.

40 tkm na niefabrycznych klockach- możne sama blacha została i dlatego masz takie objawy? może za bardzo tłoczysko wyjeżdża? wymień klocki- oczyść ich prowadnice i sprawdź jak pracuje tłoczek zacisku waytogo.gif

co do tyłu to albo okładziny albo na 99% zapieczone cylinderki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.