Skocz do zawartości

Vectra B 1.6 16V błąd sondy


rds

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie Vectry B 1.6 16V XEL. Po podłączeniu komputerka pokazuje się błąd p0135. Auto miało 8 innych błedów, które zostały wykasowane, jednak p0135 powraca. Auto odpala, jednak bardzo niechętnie wkręca się na obroty, potrafi też zgasnąć.

P0135- uszkodzenie grzania w obwodzie sondy lambda.

Teraz przechodzę do pytania grinser006.gif : Czy ten błąd może powodować aż tak nierównomierną pracę silnika? Czasami też cieżko odpala. Brak innych błędów.

Sonda wygląda jaK nowa, nie wiem czy ktoś zmieniał.

Sonda ma 4 kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy po nagrzaniu się silnika, nadal nierówno pracuje?

> PZDR VEN

Nie mielismy czasu na porządne nagrzanie silnika, jutro być może się uda, także napiszę co i jak. Wcześniej auto miało wymienioną pompę paliwa, poprzednia sie spaliła.

W pamięci były błedy immo, oraz inne, które chyba powstały z powodu prób odpalenia na prawie całkowicie rozładowanym akumulatorze. Dosłownie obrót wałem i koniec.. Prąd pożyczony z mojej vectry jednak auto nie odpalało. Dopiero po wykasowaniu błędów immo, auto zapaliło. Nie zostało nagrzane, nie miałem czasu, jutro postaram sie nagrzać silnik. Z ośmiu błędów pozostał tylko ten jeden, mianowicie P0135.

Wezmę też miernik, sprawdzę sondę, auto stoi na parkingu przy autostradzie 60km od mojego miejsca zamieszkania, właściciela tej vectry poznałem przypadkowo, zjechałem z autostrady odpocząć, a on poprosil o pożyczenie prądu.

Pozdrawiam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda wymieniona, poprzednia sonda była tylko zaślepką. Pojawił się nowy bład p1612- błąd immobilizera. sygnał fałszywy. Problem występuje na 2 kluczykach, Zapala i po chwili gaśnie. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sonda wymieniona, poprzednia sonda była tylko zaślepką.

yikes.gif całkiem nieźle, proponowałem rozgrzanie silnika aby spaliny rozgrzały sondę do temperatury jej pracy, a tu proszę można było grzać i grzać i nic.

>Zapala i po chwili gaśnie.

Ale auto zapala i po chwili gaśnie czy może błąd??

Może kwestia słabych styków przy immo, gdzieś w jakiś autach problem z immo był przy słabym akumulatorze.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> całkiem nieźle, proponowałem rozgrzanie silnika aby spaliny rozgrzały sondę do temperatury jej

> pracy, a tu proszę można było grzać i grzać i nic.

Nowa sonda rozwiązałą problem, błąd już się nie pojawia.

> Ale auto zapala i po chwili gaśnie czy może błąd??

> Może kwestia słabych styków przy immo, gdzieś w jakiś autach problem z immo był przy słabym

> akumulatorze.

> PZDR VEN

Auto nie chciało zapalić i właściciel podejmował próby aż do całkowitego rozładowania aku. Po naładowaniu akumulatora były błedy dotyczące sondy oraz immo. Po skasowaniu błędów powracały błedy sondy oraz immo. Po kilku próbach błędy immo już nie powracały. Auto stało kilka dni bez akumulatora. Wymieniliśmy sondę, auto zapala jednak gaśnie po około 3 sekundach, Jednyny bład jaki się pojawia dotyczny immo. Po skasowaniu błedu odpalam auto, które gaśnie po 3 sekundach. Błąd zapisuje się ponownie. frown.gif. Najciekawsze jest to, że jeszcze przed wymianą sondy ten błąd immo samoistnie przestał występować, teraz pojawił się ponownie. Może jednak rzeczywiście gdzieś coś nie łączy? tylko gdzie?. Z Vectrą B nigdy nie miałem do czynienia blush.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.