Skocz do zawartości

Uno 1.0 Fire 98' sporawe spalanie


d0m3l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się nowym posiadaczem fiata Uno 98 rocznik, silnik 1.0ie Fire. Problem polega na dosyć dużym spalaniu, wynosi ono ok 10 litrów PB. Samochód posiada 204 tys. przebiegu, na początku przy mocniejszym gazowaniu kopcił na czarno, ale wymieniłem filtr powietrza i przestał. Co najlepiej i jak sprawdzić w pierwszej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na dzień dobry sonda lambda; przy takim przebiegu jeżeli oryginalna to na 100% już nie działa

> prawidłowo

Też w pierwszej kolejności ją podejrzewałem. Tylko jaką najlepiej kupić? Bo jest to wersja 4 przewodowa, czy taka uniwersalna sonda będzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wymieniłeś filtr paliwa ???

> I czy uniaka masz na wtrysku czy gaźnik ???

Filtra paliwa nie wymieniałem, jest na wtrysku. A co do sondy to wyczytałem, że napięcie powinno falować jeśli jest w pełni sprawna, u siebie tego nie zauważyłem, ale mierzyłem zwykłym miernikiem, a na nim się tego nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wymień filtr, jak ja kupiłem uniaka na całym baku przejeżdżał ok. 350 km jak wymieniłem robiłem ok.520 km i mniejsze spalanie było, jeżeli to nie poskutkuje to będzie trzeba sprawdzać czujniki ... Nie kopci Ci nadmiernie na biało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, stałem się nowym posiadaczem fiata Uno 98 rocznik, silnik 1.0ie Fire. Problem polega na

> dosyć dużym spalaniu, wynosi ono ok 10 litrów PB. Samochód posiada 204 tys. przebiegu, na

> początku przy mocniejszym gazowaniu kopcił na czarno, ale wymieniłem filtr powietrza i

> przestał. Co najlepiej i jak sprawdzić w pierwszej kolejności?

sprawdzilbym czy ktores kolo nie lapie, mnie przy zapiekajacym sie zacisku latem palil do 12l /100km w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.