Skocz do zawartości

grande punto 1.4 8v czyszczenie przepustnicy


abel

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie czy któryś z szanownych forumowiczów zdemontował przepustnice z auta i ja czyścił .

Problem jest tego rodzaju że przy wymianie filtra powietrza zauważyłem że odma jest prawie zarośnięta tzw maselkiem .Odmę wymyłem ale masełko znajduję się też w tym małym wężyku którego nie mogłem zdjąć .

Myslę nad zdemontowaniem przepustnicy jej dokładnym wymyciu oraz łatwiejszym dostepie do tego małego węzyka .

Czytałem że po tej operacji potrzebna będzie adaptacja przepustnicy. Na czym to polega i czy mozna przeprowadzić ją w warunkach garazowych?

To że takie masło się pojawia to tylko kwestia pokonywania krotkich odcinkow czy też ma wpływ coś innego?

będe wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grande robi masło hurtowo, więc nie przejmuj sie tym.

Zdejmujesz puchę filtra powietrza (uwaga na ten mały wężyk z boku wejscia odmy - lubi sie cycek plastikowy urwać), odkrecasz te torxy od przepustnicy i juz masz ją w łapie - proste jak kontrukcja cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacje musisz zrobić. Polega na tym, że ci obroty falują w cały świat, to go trochę pogazuj, pomęcz, aż się sam uspokoi zlosnik.gif

Jak masz FESa to możesz tam kliknąc - adaptacja przepustnicy i w skrócie zrobic to co ci napisałem powyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki szybki

> fesa nie mam

> a w trybie bez podpinania do kompa długo zajmuje taka adaptacja . nie chcę zbyt dużego hałasu na

> osiedlu robic

chwilkę - parę sekund - ja go potrzymałem na 2krpn, potem na 4krpm, a potem pare razy pod odcinke przegazowałem i sam sie uspokoił wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.