Skocz do zawartości

Jakie sprzęgło do jtd 115


manic

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dylematem wymiany sprzęgła w JTD 115KM. Na rynku dostępne są głównie dwie opcje: VALEO 826354 lub FIAT 71784220- to też niby Valeo ale w eper istnie to sprzęgło jako odnowione zgodnie z tym programem KLIK

Podobnie sprawa wygląda z dwumasą.

Co byście brali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoję przed dylematem wymiany sprzęgła w JTD 115KM. Na rynku dostępne są głównie dwie opcje:

> VALEO 826354 lub FIAT 71784220- to też niby Valeo ale w eper istnie to sprzęgło jako odnowione

> zgodnie z tym programem KLIK

> Podobnie sprawa wygląda z dwumasą.

> Co byście brali?

ja po namowie kolegi brałem w pabianicach w aso - 750 pln kompletne sprzegło z wysprzeglikiem - tylko tam mają (tak przynajmniej doszedłem z mechanikiem) takie jak było oryginalne (przedzmianowe), do którego dwumas mają tylko jeszcze w aso - 1800pln frown.gif (miałem na stole z 8sztuk dwumasów, od różnych dostawców, które wg katalogu miały pasować i różniły sie dosłownie detalami, ale nie pasowały....)

najlepiej brac komplet od jednego dostawcy- dwumas i sprzęgło (komplet 1800-1900)

ja juz nawet zachecony opiniami kolegi, chciałem regenerować - 650-700pln (jak kolejne zamówione koło niepasowało) ale firma właśnie rozpoczeła urlop a mnie czas gonił i suma summarum złożyłem na starym dwumasie - jak sie rozleci wymienie albo komplet albo zregeneruje (kolega w warsztacie od 3 lat regeneruje i raczej wiara zadowolona z uslug....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie przestraszyłeś. Czy to oznacza, że jeśli wszystko kupię Valeo zgodnie z numerami Valeo i ich referencją do epera to może nie pasować?

I drugie pytanie czy lepiej właśnie brać wszystko Valeo czy zdecydować się na Ricambi Fiat ale z linii ODNO czyli niby odnowionych zgodnie z powyższym linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Valeo robi ori dla fiata , a widziałem także że do francuzów Przeca fiat sam z siebie nie

> produkuje części... Dobieraj wg numerów eper

To wiem, ale mam dylemat czy kupić wszystko w pudełkach valeo i niby nowe, czy valeo w pudełkach fiata ale odnowione. Niby w sklepie mówią, że te odnowione to tylko polityka fiata który ciągnie jakieś dofinansowanie a i tak to są nowe części. Valeo wychodzi nieco drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bier to co tańsze wink.gif Mnie też dawali odnawiany egr , zresztą np przekładnia trw(ori) też jest odnawiana tak jak większość części które się jeszcze do tego nadają.

Turbo z ASO też takie bywa regenerowane u producenta czyli np w garrett czy co tam robią. Czym się różni coś takiego ? Niczym , bo producenci skupują zajechane dwumasy , sprzęgła i jak się da wykorzystują "kadłubki" bo po co robić nowy odlew . grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mnie przestraszyłeś. Czy to oznacza, że jeśli wszystko kupię Valeo zgodnie z numerami Valeo i

> ich referencją do epera to może nie pasotuwać?

Pasować do auta będzie ale czy jedno do drugiego to już loteria....

Najlepiej komplet

Mi dumas tarł po śrubach bo miał o 3mm inna głębokość frezu... Niby detal ale jednak

> I drugie pytanie czy lepiej właśnie brać wszystko Valeo czy zdecydować się na Ricambi Fiat ale z

> linii ODNO czyli niby odnowionych zgodnie z powyższym linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.