Skocz do zawartości

wymiana sprzęgła oraz tuleji w wahaczach


marcin2222

Rekomendowane odpowiedzi

Tej firmy miałem org. sprzęgło ,popracowało w Pańdzie w której jeździła kobieta 70 tyś km.Teraz założyłem Valeo za 250zł

Co wymienić przy okazji?- ja bym radził zdemontować skrzynie zobaczyć czy poduchy całe,osłony przegubów ,uszczelniacze półosi-tzn czy nie ciekną,linka sprzęgła czy chodzi gładko,uszczelniacz wybieraka biegów-czy nie cieknie,nasmarować linki od biegów,ob lukać czy blachy między skrzynią a silnikiem nie są zardzewiałe(umie były-musiałem je pomalować),zobaczyć czy nie cieknie spod uszczelniacza wału.

Ogólnie wszystko obejrzeć ,lub zlecić to mechanikowi co zrobi to,, jak dla siebie,,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> co można wymienić przy okazji wymiany sprzęgła w pandzie.

> chcę kupić to jakiś tekst

> może są inne propozycje:

> słyszałem że:

> uszczelniacze półosi

> linka sprzęgła

> co jeszcze

> dodatkowo będzie wymiana tuleji tylnych w wahaczach

> jakiej firmy kupić

> Dziękuję

Ja mam teraz oryginalne sprzęgło fiata bo valleo które przyszło miało inny wymiar nie wiem co z tą moją pandą ale nieraz dobór części - wprawdzie ogólnie dostępnych ale bywa problematyczny - samo sprzęgło działa ok zobaczymy jak długo zakładałem na wiosnę.

Linki nie musisz wymieniać - ale warto skontrolować jej stan i przesmarować.

Jeśli chodzi o uszczelnienie półosi to warto zobaczyć czy jest ok jeżeli nie ma wycieków to nie ruszaj.

Poducha skrzyni - jeżeli jest z nią coś nie tak to odczuwał byś wibracje przenoszone na auto jeżeli jest ok to po co ją ruszać?

Ja nie wymieniałem linki ale mam problem z dokupieniem samej tej gumowej osłonki na końcu mam popękaną, a nie występuje oddzielnie jako część.

Warto może przed zimą zabezpieczyć podwozie przed korozja ja zrobiłem tył przy montażu haka teraz w weekend zrobię przód smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.