Skocz do zawartości

nowy posiadacz pandy,,,, kilka pytań


wujcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

Mój teść kupił wczoraj Pandę z 2004, dzisiaj świeci się kontrolka poduszki... co to oznacza?? druga rzecz.. czy przy przekręcaniu stacyjki trzeba trafić w jakiś punkt "G" żeby przekręcić kluczyk?? straszne ciężko z przekręcaniem... jakieś zabezpieczenie?.czy klapka wlewu paliwa nie ma żadnego zabezpieczenia... korek bez kluczyka? Będę wdzięczny za kilka wskazówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie!!!

> Mój teść kupił wczoraj Pandę z 2004, dzisiaj świeci się kontrolka poduszki... co to oznacza??

wyjąć stacyjkę ze schowka pasażera, podgiąć styki i po sprawie

> druga

> rzecz.. czy przy przekręcaniu stacyjki trzeba trafić w jakiś punkt "G" żeby przekręcić

> kluczyk??

należy lekko przekręcić kierownicę i wcisnąć stacyjkę i kluczyk przekręca się bez trudu

>straszne ciężko z przekręcaniem... jakieś zabezpieczenie?.czy klapka wlewu paliwa

> nie ma żadnego zabezpieczenia... korek bez kluczyka?

można dokupić korek z kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie!!!

> Mój teść kupił wczoraj Pandę z 2004, dzisiaj świeci się kontrolka poduszki... co to oznacza?? druga

> rzecz.. czy przy przekręcaniu stacyjki trzeba trafić w jakiś punkt "G" żeby przekręcić

> kluczyk?? straszne ciężko z przekręcaniem... jakieś zabezpieczenie?.czy klapka wlewu paliwa

> nie ma żadnego zabezpieczenia... korek bez kluczyka? Będę wdzięczny za kilka wskazówek

1. oznacza ze cos z jaskiem nie tak - podpiac jakiegos elm`a i sprawdzic o co chodzi

2. zakupic wd40 i zdrowo przeplukac stacyjke (rurka w srodek i psikamy) i pozniej niczym nie smarowac - mi zaczela tak haczyc i posmarowalem... pozniej nie moglem wcale kluczyka przekrecic i dopiero porzadna plukanka wd40 zalatwila sprawe tak ze zapomnialem o niej

3. klapka nie ma zabezpieczenia korek z kluczykiem byl zalezny od wersji wiec ... skoro jest bez to pewnie go nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po czym poznać wersję Pandy,,?, Ta na moje oko jest goła. Czy poducha pasażera jest oznaczona

> napisem airbag? bo nie zauwazyłem go. może się wytarł... (miałem tak w astrze)

jak jest poducha pasazera to masz wytloczone airbag i w schowku pasazera jest druga "stacyjka" czyli wylacznik poduchy taki na kluczyk (ten sam co reszta zamkow w samochodzie)

wersje... poznasz po wyposazeniu - a i tak w zaleznosci od roku/miesiaca produkcji wersje mimo tej samej nazwy roznily sie wyposazeniem

w DR nie masz wpisane?

generalnie ktora wersja to... napisz co w niej masz to moze wtedy ktos dopasuje do nazwy wersji smile.gif

ja np w active+ z 11.2003 mialem:

poduche kierowcy

fabryczne audio

centralny

el szyby

zderzaki w kolorze nadwozia

dlugi 3 kubkowy tunel po srodku

i.... i chyba tyle ehehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomaganie- brak

el. szyby -brak

zderzaki w kolorze - brak

w schowku jest dziura bez żadnej stacyjki więc poduchy pewnie też brak. abs - brak.

Radio fabryczne --brak hehehe

Dobrze że silnik jest....hehe

To gdzie szukać przyczyny palacej się kontroli airbagu? ta z kierownicy ma błędy? da się ją skasować samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wspomaganie- brak

> el. szyby -brak

> zderzaki w kolorze - brak

> w schowku jest dziura bez żadnej stacyjki więc poduchy pewnie też brak. abs - brak.

> Radio fabryczne --brak hehehe

> Dobrze że silnik jest....hehe

> To gdzie szukać przyczyny palacej się kontroli airbagu? ta z kierownicy ma błędy? da się ją

> skasować samemu?

czyli... golas

skasowac sie da samemu tak jak odczytac nr bledu

potrzebny czytnik diagnostyczny ktory podpinasz do gniazda obd i nim odczytasz kod bledu oraz skasujesz go

ja mam chyba u480 - marchewe silnika zgasi ale czy poduchy to nie wiem - nigdy nie mialem okazji testowac

albo pierwszy lepszy warsztat ktory ma taki bajerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.