Skocz do zawartości

Zacinający się waste-gate


woj76

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie raczej z kategorii żalenia się. Znowu, druga zima z rzędu, od zimna i rzadkiego używania zacina mi się ostro WG. Efekt, dzisiaj na pół-buta wydmuchałem 1.1 bara, ma być 0.8. Jest w sumie fajnie, bo ma ostry cug i jest banan na ryju, tylko to się prędzej czy później źle skończy (komp powinien być bezpieczny do końca mapy, tzn. 1.5 bara, ale układ paliwowy nie jest dostatecznie wydajny do takich doładowań).

Dotychczasowa naprawa polega na odpięciu wężyka od MBC i na zmianę dmuchanie pompką w gruszkę WG i odblokowywanie potem kluczem klapki od WG, bo przy pełnym otwarciu też się blokuje. Co jeszcze mogę z tym zrobić bez zdejmowania WG/turbo z samochodu? Nalać coś do gruszki przez wężyk? Tylko co? (WD-40 już lałem, jak widać nie specjalnie pomogło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie raczej z kategorii żalenia się. Znowu, druga zima z rzędu, od zimna i rzadkiego używania

> zacina mi się ostro WG. Efekt, dzisiaj na pół-buta wydmuchałem 1.1 bara, ma być 0.8. Jest w

> sumie fajnie, bo ma ostry cug i jest banan na ryju, tylko to się prędzej czy później źle

> skończy (komp powinien być bezpieczny do końca mapy, tzn. 1.5 bara, ale układ paliwowy nie

> jest dostatecznie wydajny do takich doładowań).

> Dotychczasowa naprawa polega na odpięciu wężyka od MBC i na zmianę dmuchanie pompką w gruszkę WG i

> odblokowywanie potem kluczem klapki od WG, bo przy pełnym otwarciu też się blokuje. Co jeszcze

> mogę z tym zrobić bez zdejmowania WG/turbo z samochodu? Nalać coś do gruszki przez wężyk?

> Tylko co? (WD-40 już lałem, jak widać nie specjalnie pomogło).

A klapka luźno chodzi ? Bo zazwyczaj z nią jest problem a nie z gruszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A klapka luźno chodzi ? Bo zazwyczaj z nią jest problem a nie z gruszką.

A żebym to ja wiedział confused.gif Mam tam tak napakowane, że żeby wsadzić klucz fajkowy i odblokować klapkę z pozycji otwartej, trzeba się nieźle nagimnastykować. Mi się też wydaje, że klapka, ale to co mam w takim razie zrobić? Zdejmowanie T z samochodu póki co nie wchodzi w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A żebym to ja wiedział Mam tam tak napakowane, że żeby wsadzić klucz fajkowy i odblokować klapkę

> z pozycji otwartej, trzeba się nieźle nagimnastykować. Mi się też wydaje, że klapka, ale to co

> mam w takim razie zrobić? Zdejmowanie T z samochodu póki co nie wchodzi w grę...

W takich wypadkach trzeba zdjąć cięgno z klapki i spróbować ręcznie rozruszać. Można się posiłkować wd-40 lub czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takich wypadkach trzeba zdjąć cięgno z klapki i spróbować ręcznie rozruszać. Można się posiłkować

> wd-40 lub czymś podobnym.

No to wychodzi na to, że póki co będę musiał robić to przy pomocy gruszki jak poprzednio, bez rozebrania całego przodu nic przy WG nie ruszę frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wychodzi na to, że póki co będę musiał robić to przy pomocy gruszki jak poprzednio, bez

> rozebrania całego przodu nic przy WG nie ruszę

Jak nie masz dostępu to chociaż popsikaj czymś na ośkę klapki i dalej gruszką zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.