Skocz do zawartości

uno 1.0 gaśnie jak puszczam gaz


Szklany8

Rekomendowane odpowiedzi

Uno 1.0 +gaz, 93 rok.

Witam mam problem, a zatem " uno gaśnie jak zdejmę nogę z gazu, dodam ze ostatnio wjechałem na krawężnik z prędkoscią 15-20km/h i (tak jakby się zawiesił i zgasł , po drodze zgubiłem połówkę z zaczepami filtr powietrza od gaźnika) Dziś dokupiłem tą połówkę i nie mam rury doprowadzonej do chłodnicy i w środku filtra , tylko sam plastik). Odpala super (oczywiście z nogą na gazie) i na upartego da się jechać, ale jak puszcze nogę z gazu zgaśnie).

Więc moje pytanie takie : Czy może to być spowodowane niekompletnym filtrem(że w środku nic nie ma tylko plastik)

Proszę o wyrozumiałość dopiero zaczynam przygodę z autami.

" target="_blank">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef98eeb2e788d9ba.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uno 1.0 +gaz, 93 rok.

> Witam mam problem, a zatem " uno gaśnie jak zdejmę nogę z gazu, dodam ze ostatnio wjechałem na

> krawężnik z prędkoscią 15-20km/h i (tak jakby się zawiesił i zgasł , po drodze zgubiłem

> połówkę z zaczepami filtr powietrza od gaźnika) Dziś dokupiłem tą połówkę i nie mam rury

> doprowadzonej do chłodnicy i w środku filtra , tylko sam plastik). Odpala super (oczywiście z

> nogą na gazie) i na upartego da się jechać, ale jak puszcze nogę z gazu zgaśnie).

> Więc moje pytanie takie : Czy może to być spowodowane niekompletnym filtrem(że w środku nic nie ma

> tylko plastik)

> Proszę o wyrozumiałość dopiero zaczynam przygodę z autami.

> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef98eeb2e788d9ba.html

objaw jest na LPG i benzynie? hmm.gif czy tylko na LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie rozumiem -.-

z opisu masz uno 1.0 na gaźniku...

na aparacie zapłonowym jest taki regulator... wygląda jak UFO. Do niego idzie gumowy wężyk. Odpal auto i jak zejdziesz z ssania odepnij weżyk... Jeśli silnik zacznie pracować inaczej - to szukamy dalej, jeśli silnik nie zmieni pracy to mamy winnego... to te "UFO" a mówić fachowym językiem jest to podciścnieniowy regulator wyprzedzenia kąta zapłonu (chyba nie przekręciłem nazwy...) W razie czego wrzuce foto poglądowe ale to nie teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem to i mam jeszcze pytanko , czy ten wężyk idzie do tyłu do gaźnika?

ponieważ jak odpiąłem wężyk od "ufo" to wcale nie był przypięty nigdzie. Więc przypiąłem z tyłu do gaźnika i po tej drobnej modyfikacji samochód od razu nie gaśnie tylko tak pracuje na bardzo niskich obrotach, trzeba trochę czasu by zgasł - tak to sie dzieje jak odepnę wężyk i wepnę.

Dzięki wielkie ze wspomniałeś o tym "Ufo" ponieważ bym sam nie zauważył ze jest odpięty wężyk. ok.gif

Czyli wychodzi na to ze pracuje na wpiętym i wypiętym tak samo to chodzi o UFO waytogo.gif

dzięki Muzyk007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzałem to i mam jeszcze pytanko , czy ten wężyk idzie do tyłu do gaźnika?

hmm.gif

Na 100% nie jestem pewien, ale raczej tak...

> ponieważ jak odpiąłem wężyk od "ufo" to wcale nie był przypięty nigdzie. Więc przypiąłem z tyłu do

> gaźnika i po tej drobnej modyfikacji samochód od razu nie gaśnie tylko tak pracuje na bardzo

> niskich obrotach, trzeba trochę czasu by zgasł - tak to sie dzieje jak odepnę wężyk i wepnę.

> Dzięki wielkie ze wspomniałeś o tym "Ufo" ponieważ bym sam nie zauważył ze jest odpięty wężyk.

> Czyli wychodzi na to ze pracuje na wpiętym i wypiętym tak samo to chodzi o UFO

Wygląda na to, ze tak... ale jak wymienisz to napisz czy to to...

> dzięki Muzyk007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.