Skocz do zawartości

BMW 320 poradzcie


RAMZES71CW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow, nosze sie z zamiarem kupna BMW E36 320, Przegladalem ogloszenia troche allegro i wydaje mi sie ze kupie cos do 7tys. Co proponujecie wiem ze nie bedzie to rok najmlodszy ale zawsze podobaly mi sie te samochody a nie mam wiecej kasy zeby dolozyc.Zdaje sobie sprawe ze bedzie wymagal taki samochod troche pracy wlozonej w niego. Na co zwrocic uwage ewentualnie jaki silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kolegow, nosze sie z zamiarem kupna BMW E36 320, Przegladalem

> ogloszenia troche allegro i wydaje mi sie ze kupie cos do 7tys.

> Co proponujecie wiem ze nie bedzie to rok najmlodszy ale zawsze

> podobaly mi sie te samochody a nie mam wiecej kasy zeby

> dolozyc.Zdaje sobie sprawe ze bedzie wymagal taki samochod

> troche pracy wlozonej w niego. Na co zwrocic uwage ewentualnie

> jaki silnik

witaj ja niedawno zostałem szczęśliwym właścicielem bemeczki ale 325 ja również przymierzałem się do 320 ale jednak nie ta moc 325 pali tyle samo a wrazenie z jazdy jest duzo lepsze na twoim miejscu zaczekał bym i odłozył troche sianka no i znalazł 325 naprawde polecam na rocznik nie patrz ja mam beme z 1991 r a widziałem bemcki 1995 które były w gorszym stanie od mojej takze przemyśl to sobie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kumpel ma 320 E36. Często smigamy tym na trasach.

Załozona jest porzadna instalka z wtryskiem gazu (4 tys zl). Spalanie od 11 do 14 litrow gazu, czyli do przyjęcia. Osiągi sa całkiem niezłe. predkosci 160-180 km/h spineyes.gif na trasie wchodzą dosc szybko przy fajnym dzwieku 6 garów w rzędzie ok.gif Silniczek sie szybko wkreca na obroty i trzeba uwazac, zeby nie odcieło paliwa. Ja zdecydowanie bardziej wole taka charakterystyke ukłądu napędowego niż np. dłuuugie biegi w Vectrze 2.0 gdzie wieje nuda w czasie jazdy no.gif

Samochód jest z 1991 roku i niestety czas i niedbajacy wlasciciele wczesniej przyczynili sie do masy roznych drobynych usterek, z ktorymi niestety trzeba sie liczyć we wszystkich tych samochodach. Np. padniety czujnik temperatury zewnetrznej, opadajaca klapka schowka pasazera, niezamykajacy sie za pierwszym przekreceniam kluczyka centralny zamek, pekniete przyciski elektrycznych szyb itd. Są to z pozoru driobazgi, ale stosunkowo drogie do naprawienia. Na tyle drogie, ze czesto sie z tym zyje, bo kupowanie jakis przyciskow za np. 200 zl do auta wartego 7 tysiecy zniecheca wlasciciela.

Poza tym, samochód ma 170 kkm, a bierze 1,5 litra oleju miedzy przeglądami. Trzeba patrzec czy nie krecony licznik. rdzy nie widać, mysle, ze w niebitych samochodach blacharka bedzie jeszcze w calkiem niezłym stanie.

Warto sie rozejrzec za silnikiem 2,5 l. Instalka gazu taka sama, spalanie tez bedzie podobne, a frajda z jazdy bedzie na pewno o wiele lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez bym chcial 2.5 ale ciezko mi za te pieniadze bedzie kupic 2.0,

> nalepiej 1.6 -1.8 ale troche za slabe silniki.Nie jestem w

> stanie wiecej dac

powiem tak naprawde warto poczekać bo nie chciał bym abyś się rozczarował słabszym silnikiem ja kupiłem 2.5 litra i powiem szczerze ze to jest niby prawie 200 koni ale to jeszcze nie to hehe takze myśle ze z 2.0 mozesz niebyć zadowolony no chyba ze nie lubisz szybszej jazdy poczekaj jakies niewiem 2 moze 3 miesiące odłóz sianko i dopiero szukaj no chyba ze 2.0 ci wystarczy to już dezycja nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150km buta powinien juz miec, ja mam teraz golfa 3 1.8 90km i calibre 2.0 robie na 1,4mili. Nie chce tez dac wiecej niz do 7 tys.Kiedys bedzie trzeba sie ozenic i kupic jakis samochod rodzinny. Na codzien jezdze tirem wiec juz nie mam bardzo takich ciagotek do smigania jak kiedys ale warto zeby bylo pod noga cos mocniejszego i dlatego postawilem na 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 150km buta powinien juz miec, ja mam teraz golfa 3 1.8 90km i calibre

> 2.0 robie na 1,4mili. Nie chce tez dac wiecej niz do 7

> tys.Kiedys bedzie trzeba sie ozenic i kupic jakis samochod

> rodzinny. Na codzien jezdze tirem wiec juz nie mam bardzo takich

> ciagotek do smigania jak kiedys ale warto zeby bylo pod noga cos

> mocniejszego i dlatego postawilem na 2.0

hehe nio to witam kolege ja też jeżdze w transporcie właśnie robie 48 pauzy hehe pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez bym chcial 2.5 ale ciezko mi za te pieniadze bedzie kupic 2.0,

> nalepiej 1.6 -1.8 ale troche za slabe silniki.Nie jestem w

> stanie wiecej dac

To nie ma sie co zastanwiac tylko kupić 2.0. Mysle, ze tez bedziesz zadowolony (choc wiadomo, ze zawsze zalezy to z czego sie czlowiek przesiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jezdzilem golfem 3 1.8 90km , wiec taka bmw napewno bedzie niebo a ziemia. A kiedys jak czlowiek dorobi sie to moze E46 wink.gif natomiast teraz mysle ze mi wystarczy to 320. Zawsze mi sie podobaly te samochody a teraz go moge miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory jezdzilem golfem 3 1.8 90km , wiec taka bmw napewno

> bedzie niebo a ziemia. A kiedys jak czlowiek dorobi sie to moze

> E46 natomiast teraz mysle ze mi wystarczy to 320. Zawsze mi sie

> podobaly te samochody a teraz go moge miec

nie no zgolfa na beme no to szacuneczek jak masz okazje to ino kupuj mam nadzieje ze trafisz na zadbany egzemplarz no i przygotuj sie ze to autko tobą zawładnie bo mną tak zrobiło nie widze się w innym aucie jak BMW powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory jezdzilem golfem 3 1.8 90km , wiec taka bmw napewno

> bedzie niebo a ziemia. A kiedys jak czlowiek dorobi sie to moze

> E46 natomiast teraz mysle ze mi wystarczy to 320. Zawsze mi sie

> podobaly te samochody a teraz go moge miec

Na pewno będzie spora różnica waytogo.gif Ja bym powiedział, ze na pierwszy rzut oka to w beemce jest o wiele ładniejsza i przede wszystkim nie czarna sick.gif, deska rozdzielcza porównując do Golfa 3. Potem odpalenie silnika i IMO super dźwięk szesciocylindrowego silnka cool.gif. No i jazda... miałem do czynienia jedynei z wersją ze sportowym kompletnym zawieszeniem, więc trzymanie drogi niesamowite, ale podejrzewam, ze seryjnie tez jest niezłe.

Osiągi... roznica ogromna w porownaniu do 1.8 90 KM. Jednak trzeba pamietac, ze beemka jest sporo cięższa i na pewno nie tak szybka (co nie znaczy, ze wolna) jakby to w Golfie było 150 kucy.

Poza tym, przesiadka z przedniego na tylny naped moze zaskoczyć (choc jeździsz tirami to nie ma problemu) ale w zime na naszych pieknych koleinach na prostej drodze moze tyłkiem wozić na lewo i prawo. Pirueta tez mozna wykrecic bez problemu. Trzeba o wiele bardziej uważac niz przy przednim napedzie.

podsumowujac. Kupuj tą beemke ok.gif Będziesz zadowolony.

najładniejsza jest w budzie coupe ale o wiele praktyczniejsza czterodrzwiowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 garków to dzwiek dopiero smile.gif dzis kumpel w komsie odpalil bmw 325 E46 jak jej przylozyl po garach to bylo czuc ta moc. Ja raczej bede szukal 4 drzwi i chyba czarna. Mam nadzieje ze trafie na dobry i po malym dzwonie egzemplarz bo za ta kase nie mam na co liczyc zeby bylo Bóg wie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.