Skocz do zawartości

Linka hamulca ręcznego i ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie o to jak demontuje się linkę ręcznego chciałem ostatnio się za to zabrać ale nie podołałem a mam zapieczony niby zacisk bo nie działa chciałem wyczyścić może pomoże

Co może być przyczyną świecącej się kontrolki ABS(zapalającej się czasami podczas jazdy lub hamowania )jakieś styki czy to grubsza afera?

I jeszcze jedno pytanko czy jest do zdobycia książka Naprawiam sam o Volvo (s40)

dzięki za podpowiedzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie o to jak demontuje się linkę ręcznego chciałem ostatnio się za to zabrać ale nie

> podołałem a mam zapieczony niby zacisk bo nie działa chciałem wyczyścić może pomoże

Moze regulacja pomoże ? hmm.gif

> Co może być przyczyną świecącej się kontrolki ABS(zapalającej się czasami podczas jazdy lub

> hamowania )jakieś styki czy to grubsza afera?

Może czujnik abs-u albo luzy na dzwigni hamulca i wystarczy wyregulować ? hmm.gif

> I jeszcze jedno pytanko czy jest do zdobycia książka Naprawiam sam o Volvo (s40)

> dzięki za podpowiedzi

Nie ma takiej książki ale chyba focus podejdzie ok.gif

jakiś tekst

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś !

Quote:

1. Regulacja wew. jest pod tunelem środkowym. Można regulować linki pojedynczo lub równocześnie wedle zużycia i rozciągnięcia linki.

2. Co do samych zacisków jedyny problem z ręcznym to możliwość słabego odbijania za sprawą zatarcia cięgna lub pęknięcia sprężyny(w przedlifcie jest ona wew. zacisku). Sama dźwignia ręcznego ma ruch nie większy niż około 4cm na obwodzie. I nic tam więcej się nie robi.

3. Nawet z problemem odbicia ręcznego można mu pomóc wciskając do oporu ile się da pedał hamulca. Tłoczek poprzez nacisk na postoju samoczynnie zadziała na mechanizm ręcznego. Niestety nie zawsze to działa.

Tak czy inaczej. Jeśli hamulec ręczy działa a jest słaby sprawdził bym klocki. Jeśli są dobre to naciągnął linkę lub linki. Przy kołach nie macie nic do roboty jeśli dźwigienka ręcznego działa prawidłowo.

Jeśli jest zatarta może pomóc smar-miedziany lub WD40 jak rozbierzecie zacisk to w 50% daje się go złożyć by ręczny nadal działał ale często kończy się to na wymianie zacisku.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.