Skocz do zawartości

jaka metoda wykonania - ozdobne oswietlenie sufitowe


Rejmi

Rekomendowane odpowiedzi

a dokladnie:

chcialbym by oswietlenie sufitowe stanowila "gitara" - oczywiscie nie prawdziwa gitara a element o ksztalcie gitary z odpowiednio zaaranzowanym wbudowanym oswietleniem diodowym

i tu moje pytanie

z czego wykonac te gitare?

1. bawic sie plyta GK i zrobic to wykorzystujac technike podwieszanego sufitu - czyli stelaz i do tego obudowa z plyty GK?

2. wyrobic/wysiac odpowiedni ksztalt ze styropianu i w nim pomocowac elementy typu zasilacz, tasmy led czy minipanele ledowe?

jestem otwarty na sugestie i porady w tym temacie i z gory za nie dziekuje

ps.

nie wnikajmy w skutecznosc i jakosc takiego oswietlenia bo ma ono pelnic jedynie funkcje dekoracyjna i ma za zadanie jedynie wylepnienie swiatlem pokoju a nie jego odpowiednie doswietlenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dokladnie:

> chcialbym by oswietlenie sufitowe stanowila "gitara" - oczywiscie nie prawdziwa gitara a element o

> ksztalcie gitary z odpowiednio zaaranzowanym wbudowanym oswietleniem diodowym

> i tu moje pytanie

> z czego wykonac te gitare?

> 1. bawic sie plyta GK i zrobic to wykorzystujac technike podwieszanego sufitu - czyli stelaz i do

> tego obudowa z plyty GK?

> 2. wyrobic/wysiac odpowiedni ksztalt ze styropianu i w nim pomocowac elementy typu zasilacz, tasmy

> led czy minipanele ledowe?

> jestem otwarty na sugestie i porady w tym temacie i z gory za nie dziekuje

> ps.

> nie wnikajmy w skutecznosc i jakosc takiego oswietlenia bo ma ono pelnic jedynie funkcje

> dekoracyjna i ma za zadanie jedynie wylepnienie swiatlem pokoju a nie jego odpowiednie

> doswietlenie:)

Wczoraj w castoramie widziałem taki żyrandol w kształcie gitary. Nie przyglądałem się za bardzo bo kosztował chyba ze 400zł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dokladnie:

> chcialbym by oswietlenie sufitowe stanowila "gitara" - oczywiscie nie prawdziwa gitara a element o

> ksztalcie gitary z odpowiednio zaaranzowanym wbudowanym oswietleniem diodowym

> i tu moje pytanie

> z czego wykonac te gitare?

> 1. bawic sie plyta GK i zrobic to wykorzystujac technike podwieszanego sufitu - czyli stelaz i do

> tego obudowa z plyty GK?

ja bym tak zrobił. Podwójny regisp i rozplanować stelaż tak, żeby jak największą część "gitary" przykręcić. Po obrysie ledy i będzie gitara.

Jeśli być chciał bardziej precyzyjnie, czyli struny, itp - to zawsze można dorobić z linek stalowych. Ewentualnie gitarę zrobić z mdf - możesz wtedy dowolnie to szlifować i obrabiać, a materiał jest lepszy do obróbki i sztywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj w castoramie widziałem taki żyrandol w kształcie gitary. Nie przyglądałem się za bardzo bo

> kosztował chyba ze 400zł

To chyba taką jak kupiłem bratankowi zlosnik.gif

dsc0480a.jpg

Fajnie wygląda wink.gif wykonana z płyty mdf czy innego drewnopodobnego badziewia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym tak zrobił. Podwójny regisp i rozplanować stelaż tak, żeby jak największą część "gitary"

> przykręcić. Po obrysie ledy i będzie gitara.

> Jeśli być chciał bardziej precyzyjnie, czyli struny, itp - to zawsze można dorobić z linek

> stalowych. Ewentualnie gitarę zrobić z mdf - możesz wtedy dowolnie to szlifować i obrabiać, a

> materiał jest lepszy do obróbki i sztywniejszy.

swiatlo planuje zrobic z tasmy - obrys a do tego 4 struny tez z tasmy ledowej a dodatkowo mysle czy przetwornikow nie zrobic z jakich panelikow ledowych - calosc bedzie mniej wiecej w skali 2:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj w castoramie widziałem taki żyrandol w kształcie gitary. Nie przyglądałem się za bardzo bo

> kosztował chyba ze 400zł

wyglada.... calkiem calkiem ale - za maly i za bardzo jak prawdziwa gitara wink.gif

moglbym takie cos zrobic - moze by syn poswiecil jedna z gitar na ten cel wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.