Skocz do zawartości

problem stacyjka alfa 159


oktawian87

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam problem gaszę auto i pulsuje mi literka P i na wyświetlaczu i Pika sygnałem dźwiękowym nie wychodzi kluczyk tylko muszę go ręcznie wysunąć wkładając w otwór od stacyjki gore kluczyka która służy również do otwieranie drzwi kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam koledzy mam problem gaszę auto i pulsuje mi literka P i na wyświetlaczu i Pika sygnałem

> dźwiękowym nie wychodzi kluczyk tylko muszę go ręcznie wysunąć wkładając w otwór od stacyjki

> gore kluczyka która służy również do otwieranie drzwi kierowcy

Można wróżyć z fusów co dolega Twojej Alfie.

Tego problemu bez komputera nie wyjaśnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam koledzy mam problem gaszę auto i pulsuje mi literka P i na wyświetlaczu i Pika sygnałem

> dźwiękowym nie wychodzi kluczyk tylko muszę go ręcznie wysunąć wkładając w otwór od stacyjki

> gore kluczyka która służy również do otwieranie drzwi kierowcy

A masz wajchę w pozycji "P"? grinser006.gif

Na moje problem jest związany z dźwignią zmiany "biegów", czego dowodzi błąd P1720. Od tego trzeba zaczynać szukanie. Ja bym zaczął od sprawdzenia czujnika położenia dźwigni zmiany biegów. Jak Ci miga P to znaczy, że czujnik nie wykrył dźwigni w położeniu "Park" i nie pozwala na wyjęcie klucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz wajchę w pozycji "P"?

> Na moje problem jest związany z dźwignią zmiany "biegów", czego dowodzi błąd P1720. Od tego trzeba

> zaczynać szukanie. Ja bym zaczął od sprawdzenia czujnika położenia dźwigni zmiany biegów. Jak

> Ci miga P to znaczy, że czujnik nie wykrył dźwigni w położeniu "Park" i nie pozwala na wyjęcie

> klucza.

Oki super bardzo dziękuje za podpowiedz jutro rozbiorę i sprawdzę muszę poszukać gdzieś jak on wygląda żebym wiedział czego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam tez wątpliwości czy te objawy mogą być również przyczyna uszkodzenia sterownika skrzyni biegów

A dzieje się coś nie tak ze skrzynią?

Błąd wyraźnie wskazuje na usterkę z dźwignią zmiany biegów. Awaria sterownika myślę, że byłaby bardziej spektakularna. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dzieje się coś nie tak ze skrzynią?

> Błąd wyraźnie wskazuje na usterkę z dźwignią zmiany biegów. Awaria sterownika myślę, że byłaby

> bardziej spektakularna.

nie działa tiptronic, czasem zdarzają się jakby uślizgi i szarpnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.