Skocz do zawartości

[L] Rozbieranie (a właściwie składanie) zegarów


Piotr_M

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Szanownych Kolegów i Koleżanek rozbierał już zegary w Lacetti? Szczególnie interesuje mnie kwestia ponownego montażu i ustawienia wskazówek. Czy ich osie są niesymetryczne i da się je założyć tylko w jednej pozycji? Czy też daje się nimi kręcić dowolnie a jeśli tak, to jak je potem poprawnie ustawić?

W Skodzie wskazówki dawało się założyć dowolnie, ale program diagnostyczny umożliwiał przeprowadzenie procedury kalibracyjnej - ustawiał kolejno zegary w połowie zakresu i wystarczyło wtedy odpowiednio ustawić wskazówki. Jak jest u Chevroleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem licznik bez szybki i paluchami w odpowiednie miejsce wsadzałem wskazówki innej metody nie znam frown.gif Zadanie mocno upierdliwe ale do opanowania mam pare licznikow do Lacetti benzyna do oddania na części sprawne jedynie tarczka z plamkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja składałem licznik bez szybki i paluchami w odpowiednie miejsce wsadzałem wskazówki innej metody

> nie znam Zadanie mocno upierdliwe ale do opanowania

No to faktycznie cienko. Pamiętam, że nawet przy wsparciu programu diagnostycznego była to dość męcząca czynność, bo przy wciskaniu wskazówek osie się lekko przekręcają i trzeba było wielu prób, by wreszcie trafić "w punkt".

> mam pare licznikow do Lacetti benzyna do

> oddania na części sprawne jedynie tarczka z plamkami.

A masz może jakiś rozebrany? Potrzebne mi zdjęcie płyty z elektroniką od strony elementów. Miałbym o jedno rozbieranie mniej... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Daj adres to podeśle zdjęcia,sa dwie wersje licznika od strony elektronicznej.

Wrzuć tutaj. ok.gif Ja już swoje zadanie wykonałem, ale może komuś jeszcze się przydadzą.

Ustawianie wskazówek faktycznie jest mocno upierdliwe, ale ruski program bardzo pomaga ustawić poprawnie obrotomierz i wskaźnik temperatury.

Przy okazji ustawiłem sobie poprawnie prędkościomierz (wg GPS, który jak się okazało idealnie pokrywa się ze wskazaniem komputera auta) i obecnie do ~135 km/h (wyżej nie sprawdzałem) mam na blacie odchyłkę nie większą niż 1-2 km/h. Wiem, że zawyżanie prędkości to celowy zabieg producentów, ale ja nie lubię być oszukiwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.