Skocz do zawartości

Malowanie dachu.


kaka32

Rekomendowane odpowiedzi

> Dacz blacha ocynkowana gdzieś około 15 lat.Pojawiła się rdza pewnie zjeżdżający snieg.Czy trzeba to

> czyścić np.szczotką ,papierem?? Słyszałem ż wystarczy umyć karcherem i pomalować.Jakiej farby

> najlepiej użyć.Ile warstw położyć?

Przymierzam się do podobnego zabiegu po 18 latach zlosnik.gif Znajdziesz tu gdzieś mój niedawny wątek ze zdjęciami stanu dachu.

Firmy skreśliłem, bo za dach około 240m2 krzyczą od 7 do 10 tysięcy, natomiast jakoś niechętnie mówią o długości gwarancji ponad rok zlosnik.gif A materiały powinny kosztować nie więcej, niż 2-2,5 kzł.

Na razie sprawa przez pogodę odłożona, ale plan jest taki, żeby rdzę zgrubnie oczyścić szczotką stalową na wiertarce / szlifierce kątowej i tak odczyszczone i odtłuszczone miejsca malować od razu farbą wiążącą rdzę (jeszcze nie wybrana), a potem odtłuścić całość (niezardzewiałą) karcherem i pomalować z użyciem wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak rdza blachę ruszyła to możesz malować i tak niewiele zdziałasz.

U mnie we wsi jest chałupa z tak pomalowanym dachem ponad 10 lat temu i wciąż się trzyma.

A jankesi robią malowania dachów w znacznie gorszym stanie, niż mój i dają na to 12 lat gwarancji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dopiero teraz odkryłeś?

> Pamiętaj jednak o okularach ochronnych, używam takich szczotek od kilku lat, lubią strzelać

> drutami.

Nie miałem wcześniej własnej szlifierki i szczerze mówiąc nie lubiłem nią pracować. Powoli się przekonuję bo zakupiłem sobie coś w biedronie za rozsądną cenę przy całkiem dobrym wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie miałem wcześniej własnej szlifierki i szczerze mówiąc nie lubiłem nią pracować. Powoli się

> przekonuję bo zakupiłem sobie coś w biedronie za rozsądną cenę przy całkiem dobrym wykonaniu.

A ma to cudo regulację obrotów ? zlosnik.gif

Bo jak nie to druty ze szczotki strasznie głęboko się wbijają grinser006.gif

Okulary to podstawa i najlepiej fartuch skórzany żeby sobie krzywdy nie zrobić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dacz blacha ocynkowana gdzieś około 15 lat.Pojawiła się rdza pewnie zjeżdżający snieg.Czy trzeba to

> czyścić np.szczotką ,papierem?? Słyszałem ż wystarczy umyć karcherem i pomalować.Jakiej farby

> najlepiej użyć.Ile warstw położyć?

W tym roku walczyłem z dachem, szlifierka ( z regulacją obrotów ) plus dokładka do której doczepia się papier ścierny na rzepy i czyściłem, odtłuściłem i następnie kupiłem cynkal, położyłem dwie warstwy . Miałem firmę brać ale powiedzieli około 5 tyś zł i dwa lata gwarancji, więc powoli sam doczyściłem fakt męczące ale efekt ok.gif i satysfakcja smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.