Skocz do zawartości

Wycieraczki przednie


KAMIKADZE

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjść masz kilka:

1 - wymiana mechanizmu na nowy

2 - wymiana mechanizmu na używany oryginał - loteria, ale można trafić, ja trafiłem na idealny.

3 - osadzenie tulei z rozrusznika PF 126 w gnieździe mechanizmu, w miejscu gdzie pracuje sworzeń, pewnie można osadzić każdą inną tuleję o takich wymiarach (śr. wewn. 10mm, śr. zewn. 14mm, dł. 13,5mm)

4 - dotoczenie u tokarza nowego sworznia na lekki nadwymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da sie to naprawić? Kupić używkę czy nowy zamiennik allegro

jak się zdecydujesz na zamiennik to sprawdź (zanim kupisz) odległość pomiędzy otworami mocującymi cały mechanizm. Widziałem takie które katalogowo pasować miały a nie pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja się podpytam o ramiona wycieraczek do mojej eFki.

> Szukałem na allegro i oprócz używanych nic nie znalazłem.

> Można (poza ASO), kupić jakieś nowe zamienniki?

> PZDR VEN

można. 1 w ASO kosztuje ciut mniej niż 2 z zamiennika.

Zawsze możesz do mnie napisać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na używany oryginalny, miałem Bosch a kupiłem Valeo. Robili to ludzie na AGC, ja to miałem robić u siebie ale sprzedałem swój stary mechanizm w dobrej cenie, wymiana kosztowała mnie po sprzedaży starego 60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam największy problem w docisku wycieraczki do szyby.

> PZDR VEN

Interesowałem się i sprężynami.

Samych dostać nigdzie nie mogłem ale jak poszukałem w necie to można było dorobić taką samą jak oryginalna ale mocniejszą/słabszą/krótszą/dłuższą. Jaką się chce. Za kilkanaście złotych byłyby 2 sztuki. Ale ramiona miałem trochę skorodowane więc wolałem kupić je nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to za docisk do szyby odpowiada sprężyna w ramieniu, czasem, tak jak u mnie, wystarczy przemyć

> ramię na nicie i przesmarować.

Przetestuje czyszczenie, faktycznie przy odchylaniu piszczy.

Chciałem nowe co by właśnie nowe sprężyny były.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>można było dorobić taką samą jak oryginalna ale mocniejszą/słabszą/krótszą/dłuższą. Jaką się chce. Za kilkanaście złotych

Czy mógłbyś mnie jakoś naprowadzić, gdzie mógłbym takowe sprężyny dorobić. Moje ramiona wycieraczek pordzewiałe nie są jedynie słabo dociskają pióra wycieraczki.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy mógłbyś mnie jakoś naprowadzić, gdzie mógłbym takowe sprężyny dorobić. Moje ramiona wycieraczek

> pordzewiałe nie są jedynie słabo dociskają pióra wycieraczki.

> PZDR VEN

Do nich pisałem maila o co mi dokładnie chodzi.

http://www.sprezynyzywocki.pl/index.html

Z tego co pamiętam, to chcieli mieć oryginał na wzór na podst. którego dorabiali nowe.

Ale tak jak pisałem. Koniec końców nie zgłosiłem się do nich bo wymieniłem ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.