Skocz do zawartości

skrzynia biegów


beer27

Rekomendowane odpowiedzi

> mam pytanko,czasami zacina sie 4 w pandzie 1,1,co może być powodem?

co rozumiesz przez "zacina sie" - ciezko wchodzi? ciezko wychodzi?

z takim ogolnym oporem na calej dlugosci ruchu drazka czy moze czuc ze przy wlaczaniu/wylaczaniu cos jaku "zatrzaskiwalo" w jednym polozeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanko,czasami zacina sie 4 w pandzie 1,1,co może być powodem?

walnięty synchronizator, mało oleju w skrzyni, linki zmiany biegów, skórzana osłona mieszka zmiany biegów

waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm az dziwne ze po tak niewielkim przebiegu olej byl w takim stanie ze takie powodowal skutki

> w 9-cio letniej pandzie i przebiegu ponad 150 tys kkm biegi chodzily jednym palcem

wszystkie porzednie fiaty,co miałem,miały problemy ze skrzyniami biegów,dopiero misiek mnie zaskoczył co do skrzyni 8lat bezawaryjności grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkie porzednie fiaty,co miałem,miały problemy ze skrzyniami biegów,dopiero misiek mnie

> zaskoczył co do skrzyni 8lat bezawaryjności

kilka fiatow w swojej karierze mialem - 125, 126, cc, 2xuno, 2xpanda i kompletnie nie bylo w nich problemu ze skrzyniami - o sorki w 11 letnim maluszku biegi wchodzily na zasadzie loterii - winny byl lacznik drazka z wybierakami skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kilka fiatow w swojej karierze mialem - 125, 126, cc, 2xuno, 2xpanda i kompletnie nie bylo w nich

> problemu ze skrzyniami - o sorki w 11 letnim maluszku biegi wchodzily na zasadzie loterii -

> winny byl lacznik drazka z wybierakami skrzyni

Miałeś farta i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałeś farta i tyle

Albo po prostu Fiat jest taki dobry , dlatego ja i kolega Rejmi nie narzekamy wink.gif

Miałem prywatnie pandę, przez 9lat , i nic zero problemów, obecnie śmigam służbowa panda i też zero problemów grinser006.gif. A prywatnie po nowym roku przymierzam się do Nuova Bravo Sport biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skrzynia jest dobra,tylko wymieniłem olej i jest ok,działa jak trala.

A jaki był objaw? Bo u mnie się coś takiego porobiło, że nie mogę dociągnąć wajchy. spineyes.gif Tak ciężko chodzi, że niedługo się jeszcze wyrwie. Wiem już, że to nie linki. Skrzynia chodzi normalnie, nie wyje, biegi wchodzą, nie zgrzyczą (poza wstecznym czasami). Co teraz? 220kkm nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki był objaw? Bo u mnie się coś takiego porobiło, że nie mogę dociągnąć wajchy. Tak ciężko

> chodzi, że niedługo się jeszcze wyrwie. Wiem już, że to nie linki. Skrzynia chodzi normalnie,

> nie wyje, biegi wchodzą, nie zgrzyczą (poza wstecznym czasami). Co teraz? 220kkm nalotu.

Sam wybierak oczyścić i przesmarować, trzeba zdjąć dolną obudowę deski.

Dodatkowo przy skrzyni są jakieś elementy, do których przymięte są linki, zerknij tam, czy jest wszystko ok ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.