Skocz do zawartości

ciężkie przejście na gaz


rexio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Auto to Palio 1,2 8v z instalacją LR Omegas. Listwa wtryskowa matrix, reduktor Tomaseto alaska.

Od jakiegoś czasu (jak jest chłodniej) przy pierwszym przełączeniu na gaz auto ma laga. Chwilę trwa zanim załapie na gaz. Kolejne przełączenia są niezauważalne jak jest już deko cieplejszy, bądź postoi parę godzin nie ruszany. Problem jest jedynie rano po dłuższym postoju. Po przełączeniu na biegu jałowym potrafi przygasać jakby brakowało mu dawki gazu, zapłonu itp. Po przygazowaniu wraca do normy i utrzymuje bieg jałowy.

Podczas tego jakby przygasania deko gazem czuć wewnątrz auta, lecz po chwili jak zacznie normalnie pracować nic już nie śmierdzi.

Instalacja ma przebieg 75000km. Czy już reduktor jest do regeneracji, listwa do czyszczenia? Jeszcze musiałbym filtry zmienić, ale wydaje mi się że to nie pomoże, chociaż mogę być w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Auto to Palio 1,2 8v z instalacją LR Omegas. Listwa wtryskowa matrix, reduktor Tomaseto alaska.

> Od jakiegoś czasu (jak jest chłodniej) przy pierwszym przełączeniu na gaz auto ma laga. Chwilę trwa

> zanim załapie na gaz. Kolejne przełączenia są niezauważalne jak jest już deko cieplejszy, bądź

> postoi parę godzin nie ruszany. Problem jest jedynie rano po dłuższym postoju. Po

> przełączeniu na biegu jałowym potrafi przygasać jakby brakowało mu dawki gazu, zapłonu itp.

> Po przygazowaniu wraca do normy i utrzymuje bieg jałowy.

> Podczas tego jakby przygasania deko gazem czuć wewnątrz auta, lecz po chwili jak zacznie normalnie

> pracować nic już nie śmierdzi.

> Instalacja ma przebieg 75000km. Czy już reduktor jest do regeneracji, listwa do czyszczenia?

> Jeszcze musiałbym filtry zmienić, ale wydaje mi się że to nie pomoże, chociaż mogę być w

> błędzie.

Listwa do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumię że czyszczenie wg. istrukcji która gdzieś w czeluściach internetu jest, bo takową kiedyś

> widziałem.

A do czego potrzebna jest Ci instrukcja? Rozbierasz , myjesz i składasz w odwrotnej kolejności. Dobrze sie myje siuwaksem do mycia gaźników lub nitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A do czego potrzebna jest Ci instrukcja? Rozbierasz , myjesz i składasz w odwrotnej kolejności.

> Dobrze sie myje siuwaksem do mycia gaźników lub nitro.

Dobra pytam się tylko, bo listwy jeszcze nie rozkręcałem, a obiło mi się gdzieś o jakiejś instrukcji.

Po jakim czasie/przebiegu może nadawać się do regeneracji reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra pytam się tylko, bo listwy jeszcze nie rozkręcałem, a obiło mi się gdzieś o jakiejś

> instrukcji.

> Po jakim czasie/przebiegu może nadawać się do regeneracji reduktor?

zależy jaki reduktor. W moim lanosie (II gen) lovaciak lata luz 130kkm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym przebiegu może być reduktor, choć bardziej obstawiałbym wtryskiwacze, albo czyszczenie, albo wymiana.

U mnie ostatnio wymieniano na gwarancji listwę wtryskową, bo przy dużych mrozach na jednym z cylindrów wtrysk się wieszał ok.gif

Po wymianie nawet przy dużych mrozach nie było szarpania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.