Skocz do zawartości

Toyota Rav4 3.5 V6 - szybkie pytanie/porada


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie auto Toyota Rav4 z silnikiem 3.5 V6.

Ma założoną roczną instalację:

- KME, moduł sterujący Gold, wtryskiwacze Hana ze smarowanie gniazd

Z tego co się wcześniej orientowałem, ten silnik dobrze nadaje się do zagazowania. Pytanie czy powyższy zestaw jest/będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie auto Toyota Rav4 z silnikiem 3.5 V6.

> Ma założoną roczną instalację:

> - KME, moduł sterujący Gold, wtryskiwacze Hana ze smarowanie gniazd

> Z tego co się wcześniej orientowałem, ten silnik dobrze nadaje się do zagazowania. Pytanie czy

> powyższy zestaw jest/będzie ok?

dowiedz sie dokladniej co ci chca wlozyc bo "modul sterujacy Gold" to cos takiego nie istnieje chodzi o reduktor, a smarowanie gniazd moze sie okazac niepotrzebnym wydatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dowiedz sie dokladniej co ci chca wlozyc bo "modul sterujacy Gold" to cos takiego nie istnieje

> chodzi o reduktor, a smarowanie gniazd moze sie okazac niepotrzebnym wydatkiem

To co wymieniłem już jest tam zamontowane i dokładnie takie info mam od obecnego właściciela.

Jako potencjalny kupujący chciałem się upewnić, że taka konfiguracja jest ok, czy też niekoniecznie.

Mi te nazwy nic nie mówią, o co konkretnie (jakie parametry/podzespoły) mam się zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co wymieniłem już jest tam zamontowane i dokładnie takie info mam od obecnego właściciela.

> Jako potencjalny kupujący chciałem się upewnić, że taka konfiguracja jest ok, czy też

> niekoniecznie.

> Mi te nazwy nic nie mówią, o co konkretnie (jakie parametry/podzespoły) mam się zapytać?

no to tak, jaki sterownik , KME ... , a moze nie kme

reduktor masz kme gold

wtryski hana

no i pewnie lubryfikacja

jak juz zamontowane to kwestia jak zamontowane, sterowniki mke jakie szle nie sa, kme gold ma kiepska termike ale jak nie jezdzisz dlugo z duzym obciazeniem to nie bedzie ci to przeszkadzac, wtryski sa ok, lubryfikacja to taki dodatek extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to tak, jaki sterownik , KME ... , a moze nie kme

> reduktor masz kme gold

> wtryski hana

> no i pewnie lubryfikacja

> jak juz zamontowane to kwestia jak zamontowane, sterowniki mke jakie szle nie sa, kme gold ma

> kiepska termike ale jak nie jezdzisz dlugo z duzym obciazeniem to nie bedzie ci to

> przeszkadzac, wtryski sa ok, lubryfikacja to taki dodatek extra

Ze świadectwa homologacji:

- reduktor KME

- elektrozawór/filtr Valtek

- wielozawór Tomasetto

- sterownik KME

- wtryskiwacz Hana

Na FVAT są m.in takie pozycje (z tych droższych, bo oczywiście lista jest dłuższa):

- KIT AKME 6cyl G3

- reduktor Silver

- KIT Nevo 6cyl

- wilozawór TOM 270-30 67R-01

- lubryfikacja doz. JLM

- zbiornik 45/270

Bedzie ok, na coś szczególnie zwracać uwage przy uzytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze świadectwa homologacji:

> - reduktor KME

> - elektrozawór/filtr Valtek

> - wielozawór Tomasetto

> - sterownik KME

> - wtryskiwacz Hana

> Na FVAT są m.in takie pozycje (z tych droższych, bo oczywiście lista jest dłuższa):

> - KIT AKME 6cyl G3

> - reduktor Silver

> - KIT Nevo 6cyl

> - wilozawór TOM 270-30 67R-01

> - lubryfikacja doz. JLM

> - zbiornik 45/270

> Bedzie ok, na coś szczególnie zwracać uwage przy uzytkowaniu?

jesli faktycznie reduktor silver tak jak pisze w papierach, to do tego silnika za slaby, chyba ze sa 2,

wtryski hana ok (kwestia jaki kolor czy dobrze dobrane)

sterownik nie wiadomo czy nevo czy diego ale jeden i drugi bedzie dzialal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli faktycznie reduktor silver tak jak pisze w papierach, to do tego silnika za slaby, chyba ze

> sa 2,

> wtryski hana ok (kwestia jaki kolor czy dobrze dobrane)

> sterownik nie wiadomo czy nevo czy diego ale jeden i drugi bedzie dzialal

widzę pewne nieścisłości w dokumentacji instalacji, bo na jednym z dokumentów, gdzię sa opisane dane instalacji gazowej, jest pozycja Typ i nr seryjny reduktora i odręcznie napisane KME Gold, a na FVAT jest pozycja Reduktor Silver 1szt.

Jesli chodzi o wtryski to jest napisane Hana 010213 Green.. Sterownik chyba Nevo, bo jest taka pozycja jak KIT Nevo 6cyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę pewne nieścisłości w dokumentacji instalacji, bo na jednym z dokumentów, gdzię sa opisane

> dane instalacji gazowej, jest pozycja Typ i nr seryjny reduktora i odręcznie napisane KME

> Gold, a na FVAT jest pozycja Reduktor Silver 1szt.

> Jesli chodzi o wtryski to jest napisane Hana 010213 Green.. Sterownik chyba Nevo, bo jest taka

> pozycja jak KIT Nevo 6cyl.

ano sa niescislosci, najprosciej popatrzec na reduktor czy jest srebrny czy zloty

hana green czyli wydajnosc przy 1bar 42km/cyl czyli 252km przy 6 szt przy 1 barze, czyli moga byc dobre a nie musza, wystarczy ze spadek na red. jest na 0.8bara i juz sie robi 6x33km czyli 198 a silnik generuje wiecej

no i komputer moze byc G3 a moze byc nevo bo w papierach jest dwa razy jakis "kit"

tak czy siak najprosciej zerknac pod maska czy na zdjecia zeby miec jakas pewnosc co jest

a jak to chodzi to tez inna sprawa, ktos kto jezdzi delikatnie moze miec zalozone slabe czesci bo i tak sie nie zorientuje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.