Skocz do zawartości

Cykanie w silniku....


maciu84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, a raczej zmartwienie, mianowicie cos mi cyka w silniku, to cichnie gdy silnik jest cieply(bardzo cieply), z tego co mi mowili mechaniory crazy.gif to w zetecach to czesta dolegliwosc... mianowicie regulatory zaworow.. ale czy to mozliwe zeby siadly po 112tys? Doradzili mi wymiane oleju na jakis z "wyższej półki" mowiac ze to pomoze.... a jelsi nie?? czy moze to jeszcze jakas inna usterka, bo ci panowi nie byli zbyt rozgarnieci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykanie cykaniu nierowne.

Jak mialem mondeo i na zimnym silniku chodil na 3 gary a dopiero jak sie rozgrzal na 4. Mechanik silnik chcial wymieniac bo stwierdzil ze silnik z przebiegiem 240tys km. nadaje sie tylko do wymiany.

Dobrze ze porozmawialem z innym mechanikiem znalazl zwarcie na czujniku zabralo mu to dwa dni i kosztowalo mnie 70zł. Autko jezdzi do tej pory u znajomego i nawet grama oleju nie bierze.

Wiec jezeli chodzi o cykanie polecam zasiegnac opini kilku mechanikow. Bo poranne krotkie cykanie kompensatorów wystepowalo u mnie w mondeo przez pewien czas a pozniej minelo. i silnik chodzil jak ta lala a jezdzilem na oleju Castrol RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienie olej na jakis dobry np castrol... i zobaczymy.. oleju nie bierze... skonsultuje to jeszcze z innym mechanikiem i zobaczymy co z tego wyjdzie...to cykanie czasem sie nasila i wlasnie wtedy gdy dodaje gazu wydaje mi sie ze chodzsi na 3 garki.... olej i tak zmienic musze wiec... do dziela i zobaczymy ... pozdro dzieki za rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nikt nas nie zaatakuje ze piszemy o Castrolu. Bo na forum sa 2 obozy Castrol i Mobil wink.gif

Zmien poprostu olej na swiezy i zobacz czy ciokolwiek sie zmieni ale jezeli cykanie nasila sie i wydaje Ci sie ze auto pali na 3 gary to raczej nie obstawialbym oleju.

A dzieje sie tak tylko na zimnym czy czasem zdarzy sie tez na cieplym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie na zimnym, tym bardziej np jak nie pale go z 2 dni... na cieplym troche to cykanie slabnie, natomiast jak juz jest cieply to chodzi elegancko... z tym paleniam na 3 gary to bardzo sporadycznie sie zdarza ale tez na zimnym silniku... tak ogolnie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.