Skocz do zawartości

Ponawiam zapytanie dot. gaśnięcia seja


tymekradom

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent to seicento 0,9

Borykam się od dłuższego czasy gaśnięciem silnika. Z niewiadomych przyczyn silnik gaśnie po czym normalnie z kluczyka od pierwszego zapala. Żadnych innych dziwnych objawów brak. Normalnie jeździ zapala.

Wymieniłem czujnik położenia wału - bo tak sugerowała diagnostyka komputerowa. Potem najprawdopodobniej padł komp ponieważ diagnostyka wykazywała błąd obwodu wtryskiwacza oraz uszkodzenie sondy lambda. Dodatkowo na benzynie świeciła się marchewka podczas przyspieszania silnik nierówno pracował.

Wymieniłem kompa nie ma błędów i marchewa zgasła jest na tym polu OK.

Pozostał tylko problem z gaśnięciem. Ostatnio jeździłem tydzień i było Ok, potem potrafi gasnąć i trzy raz dziennie. Zamieniłem przekaźnik pompy i chyba cewek. Bez efektu. Mechanik rozkłada ręce. Gaśnie zazwyczaj przy wolnej jeździe lub na wolnych obrotach zarówno na gazie jak i LPG.

Gdzie szukać usterki?????

Pan od diagnostyki zasugerował żeby zmniejszyć odległość czujnika położenia wału, stopka przyszlifowana - bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeszcze nie. Kiedyś w CC jak padł to nie chodził na wolnych obrotach więc nawet go nie podejrzewałem..........

> pacjent to seicento 0,9

> Borykam się od dłuższego czasy gaśnięciem silnika. Z niewiadomych przyczyn silnik gaśnie po czym

> normalnie z kluczyka od pierwszego zapala. Żadnych innych dziwnych objawów brak. Normalnie

> jeździ zapala.

> Wymieniłem czujnik położenia wału - bo tak sugerowała diagnostyka komputerowa. Potem

> najprawdopodobniej padł komp ponieważ diagnostyka wykazywała błąd obwodu wtryskiwacza oraz

> uszkodzenie sondy lambda. Dodatkowo na benzynie świeciła się marchewka podczas przyspieszania

> silnik nierówno pracował.

> Wymieniłem kompa nie ma błędów i marchewa zgasła jest na tym polu OK.

> Pozostał tylko problem z gaśnięciem. Ostatnio jeździłem tydzień i było Ok, potem potrafi gasnąć i

> trzy raz dziennie. Zamieniłem przekaźnik pompy i chyba cewek. Bez efektu. Mechanik rozkłada

> ręce. Gaśnie zazwyczaj przy wolnej jeździe lub na wolnych obrotach zarówno na gazie jak i LPG.

> Gdzie szukać usterki?????

> Pan od diagnostyki zasugerował żeby zmniejszyć odległość czujnika położenia wału, stopka

> przyszlifowana - bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP

> pacjent to seicento 0,9

> Borykam się od dłuższego czasy gaśnięciem silnika. Z niewiadomych przyczyn silnik gaśnie po czym

> normalnie z kluczyka od pierwszego zapala. Żadnych innych dziwnych objawów brak. Normalnie

> jeździ zapala.

> Wymieniłem czujnik położenia wału - bo tak sugerowała diagnostyka komputerowa. Potem

> najprawdopodobniej padł komp ponieważ diagnostyka wykazywała błąd obwodu wtryskiwacza oraz

> uszkodzenie sondy lambda. Dodatkowo na benzynie świeciła się marchewka podczas przyspieszania

> silnik nierówno pracował.

> Wymieniłem kompa nie ma błędów i marchewa zgasła jest na tym polu OK.

> Pozostał tylko problem z gaśnięciem. Ostatnio jeździłem tydzień i było Ok, potem potrafi gasnąć i

> trzy raz dziennie. Zamieniłem przekaźnik pompy i chyba cewek. Bez efektu. Mechanik rozkłada

> ręce. Gaśnie zazwyczaj przy wolnej jeździe lub na wolnych obrotach zarówno na gazie jak i LPG.

> Gdzie szukać usterki?????

> Pan od diagnostyki zasugerował żeby zmniejszyć odległość czujnika położenia wału, stopka

> przyszlifowana - bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.