Skocz do zawartości

Współwłaściciel auta.


Wtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. grinser006.gif

Pytanko ma moj znajomy, może ktoś z Was bedzie umiał pomóc za co bede bardzo wdzieczny.

czesc mam pytanko. moze ktos mial podobna sprawe.bede wdzieczny za pomoc. mam auto jestem wlascicielem ale jest tez wspolwlasciciel. wspolwlasciciel chce mi oddac swoja czesc auta i tu pojawia sie problem nie wiem jak sie o sprawy zabrac. darowizna? podobno podatek trzeba zapłacic umowa kupna czesci pojazdu> czy w ogole cos takiego jest? a moze pisemne zrzeczenie sie prawa do samochodu ale czy to przejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Pytanko ma moj znajomy, może ktoś z Was bedzie umiał pomóc za co bede

> bardzo wdzieczny.

> czesc mam pytanko. moze ktos mial podobna sprawe.bede wdzieczny za

> pomoc. mam auto jestem wlascicielem ale jest tez

> wspolwlasciciel. wspolwlasciciel chce mi oddac swoja czesc auta

> i tu pojawia sie problem nie wiem jak sie o sprawy zabrac.

> darowizna? podobno podatek trzeba zapłacic umowa kupna czesci

> pojazdu> czy w ogole cos takiego jest? a moze pisemne zrzeczenie

> sie prawa do samochodu ale czy to przejdzie ?

Ja ostatnio sprzedawałem swoją część auta,też sie zastanawiałem nad darowizną(ale można zrobić chyba 1 darowizne na ileś tam lat) i sporządziłem normalna umowe kupna-sprzedaży i w umowie wspisałem że sprzedaje tylko swoją częśxc,obliczyłem połowe auta i przeszło zlosnik.gifBabka w urzędzie sama była zakręcona(starsza sresztą) ale popytała i przeszło skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Pytanko ma moj znajomy, może ktoś z Was bedzie umiał pomóc za co bede

> bardzo wdzieczny.

> czesc mam pytanko. moze ktos mial podobna sprawe.bede wdzieczny za

> pomoc. mam auto jestem wlascicielem ale jest tez

> wspolwlasciciel. wspolwlasciciel chce mi oddac swoja czesc auta

> i tu pojawia sie problem nie wiem jak sie o sprawy zabrac.

> darowizna? podobno podatek trzeba zapłacic umowa kupna czesci

> pojazdu> czy w ogole cos takiego jest? a moze pisemne zrzeczenie

> sie prawa do samochodu ale czy to przejdzie ?

A jak to rozwiązują banki jak spłacisz do końca kredyt a miałeś zabezpieczenie w postaci przewłaszczenia.?

Przerabiałem to niedawno. z banku dostałem pisemko że w związku ze spłatą kredytu zrzeka się części pojazdu na moją rzecz. Z tym pisemkiem do Urzędu komunikacji i wykreślili mi z dowodu rejestracyjnego współwłasciciela.

Może da się pojść w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stosunku (tylko bez podtekstów 270747800-sex.gif) właściciela (A) i współwłaściciela (B) oraz wartości auta ©. A teaz do rzeczy:

1. jeśli A i B należą do I grupy (zona, maz, matka, ojciec, syn, corka, tesc, ziec itp) to darowizna bez podatku można dać do ok. 9500 pln

2. jeśli A i B są bez koneksji (czytaj powiązań rodzinnych) wink.gif to podatek od darowizny drastycznie rośnie i dochodzi do ok. 7%

3. i teraz wracamy do C!?

3a) jak auto warte np. 16.000 pln a A i B to malzenstwo robisz darowizne na 8.000 pln - 0,00 podatku

3b) jak auto warte 50.000 a A i B nie są w I grupi to darowizną znacznie przepłacisz podatek, wtedy umowa K-S i podatek 2% smile.gif

PS. no przypadków można mnożyć. poszukaj sobie w necie ustawy o podatku od spadków i darowizn, znajdziesz szczegółowe rozpoiski kogo zalicza się do jakich grup, progi darowizn bez podatku oraz ew. stawki podatku od darowizny jak sie zdecydujesz.

Powodzenia uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.