Skocz do zawartości

porada potrzebna :)


loud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje kupic auto, no i temat rozbija sie miedzy BMW 5 z rocznika okolo 2000-2001 a Audi A4 z rocznika 2001-2002

informacje jakie mnie interesuja dotycza silnikow i ogolnie awaryjnosci modeli.

Bmw w tym okresie oferowalo w dieslu dwa rodzaje silnika 2.5 i 3.0 , Audi 1.9 i 2.5

Spalanie znalazlem, natomiast nie moge nigdzie znalezc naprawde interesujacych i wyczerpujacych opinii na temat tych czterech silnikow. Gdzies kiedys slyszalem ze w 2.5 BMW pekaja glowice, nie znam sie, nie moge tego ocenic. Chcialbym znac opinie ludzi ktorzy naprawde cos wiedza na temat tych aut oraz ich silnikow.

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Planuje kupic auto, no i temat rozbija sie miedzy BMW 5 z rocznika

> okolo 2000-2001 a Audi A4 z rocznika 2001-2002

> informacje jakie mnie interesuja dotycza silnikow i ogolnie

> awaryjnosci modeli.

> Bmw w tym okresie oferowalo w dieslu dwa rodzaje silnika 2.5 i 3.0 ,

> Audi 1.9 i 2.5

> Spalanie znalazlem, natomiast nie moge nigdzie znalezc naprawde

> interesujacych i wyczerpujacych opinii na temat tych czterech

> silnikow. Gdzies kiedys slyszalem ze w 2.5 BMW pekaja glowice,

> nie znam sie, nie moge tego ocenic. Chcialbym znac opinie ludzi

> ktorzy naprawde cos wiedza na temat tych aut oraz ich silnikow.

> Dzieki i pozdrawiam.

odnośnie bejcy - silnik 2.5 tds jest nieudaną jednostką i taka opinia krąży wsród mechaników BMW - jednak nie jestem do końca pewien czy 2.5D stosowany po 2000 roku to nadal ten sam silnik hmm.gif wydaje mi sie że go zastąpili jakąś inną jednostką, ale glowy nie dam sobie uciac wink.gif

Silnik 3.0 ma natomiast znakomite oceny. Jest trwały, mocny (ponad 200koni) i zadowala sie niewielkimi ilościami gnojówki zwanej potocznie ON zlosnik.gif

Znajomek śmiga 530d z rocznika 2000. Wolno nie jeździ, a autko pali mu ok 12l/100km miasto

W trasie jest to ok 8 litrów.

Z drugiej strony - diesel to zawsze diesel. Klekocze i tyle.

Dla porównania silnik 2.8 R6 w miescie potrzebuje ok 11-13l, w trasie spala ok 10.

192 koniki, dużo ladniejszy odgłos pracy, a różnica w kosztach paliwa znikoma ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.