Skocz do zawartości

Corsa B 1.2 przerywa/szarpie/wysokie obroty


kisielkartuzy

Rekomendowane odpowiedzi

Opel Corsa B

1.2 8v

94r.

benzyna/gaz

Auto od jakiegoś czasu szarpie, dławi się a ostatnio nawet przerywa - ma chwilowe "zamuły" przy dodawaniu gazu. Wyczuwalne było to bardziej na gazie, chociaż od wczoraj na problem się odwrócił - na benzynie o wiele bardziej szarpie niuz na gazie.

Dodatkowo ostatnio pojawił się problem - po uruchomieniu auto (odpalany na benzynie) wskakuje na wysokie obroty i po jakimś czasie schodzi z nich. Machnik sprawdził silnik krokowy, podłączał pod komputer, jedyne co zauważył brakujące kilka szt. bezpieczników. Po uzupłnieniu ich problem na chwile zniknął, ale neidawno znowu powrócił.

Auto jest po wymianie sprzęgła, kabli WN, świec, uszczelki pod głowicą (splanowana głowica) + wszystkich uszczelek, reduktora LPG i regulacji gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawdzone. sponda ładnie pracuje, masa takze w porządku.

Sprawdziłem za to ponownie kompresje i ponownie ten sam problem co w sierpniu br tuż przed remontem - słaba kompresja na 2 i 4 cylindrze. 2 - 8, 4- 6. Oddaje auto do warsztatu, który robił mi ten remont, nie wiem czy to ich wina, czy to może silnik już umiera... co myślicie? Podobno 8v silnik nie do zajechania...

> Posprawdzaj sonde lambda oraz mase na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzone. sponda ładnie pracuje, masa takze w porządku.

> Sprawdziłem za to ponownie kompresje i ponownie ten sam problem co w sierpniu br tuż przed remontem

> - słaba kompresja na 2 i 4 cylindrze. 2 - 8, 4- 6. Oddaje auto do warsztatu, który robił mi

> ten remont, nie wiem czy to ich wina, czy to może silnik już umiera... co myślicie? Podobno 8v

> silnik nie do zajechania...

> > Posprawdzaj sonde lambda oraz mase na silniku.

Jaki remont miales robiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Jaki remont miales robiony?

Szwedzki - podobno tak się mówi. Głowica ściągnięta, oddana do szlifu, wymiana wszystkich uszczelek.

----

Chciałbym wrócić do tematu.

Jakiś czas temu inny mechanik poradził wymiane komputera - sterownika silnika. Znalazł na szrocie używany, taki też wymienił i problem zniknął na jakieś 2 miesiące. Dodatkowo wymieniłem silnik krokowy. Auto odpalało normalnie, nie gazowało samoistnie, ogólnie ok.

Niedawno problem powrócił. Auto po odpaleniu samo gazuje - czasem nie schodzi z obrotów + temperatura czasem nawet powyżej 100stopni niedługo po odpaleniu. Dodatkowo co się pojawiło - na lpg momentami przy wciskaniu gazu zaczyna tracić moc i za chwile wraca, na benzynie szarpie...

Powoli rozkładam ręce frown.gif coś mi się wydaje, że wina lezy po stronie "czegoś" co steruje silnikiem, tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli rozkładam ręce coś mi się wydaje, że wina lezy po stronie "czegoś" co steruje silnikiem,

> tylko co?

claps.gif Na pewno jakiś czujnik lub element wykonawczy smile.gif

Wybacz sarkazm ale nikt szklanej kuli nie ma podłącz samochód pod kompa diagnostycanego i przynajmniej ustalisz kierunek poszukiwań przyczyn niesdomagań skoro nie wypluwa błędów trzeba szukać w parametrach czujników.

Przełącz silnik na benę wykonaj reset autoadasptacji a potem przejedź kilkadziesiat kilometrów w ten sposób dowiesz się czy to układ benzynowy szwankuje czy gaz rozjeżdża mapy kompa.

Od czegoś trzeba zacząć a nie wymieniać na chybił trafił elementy i urządzenia w samochodzie.

Twój silnik nie ma czasem hydraulicznej kompensacji luzów zaworowych? Może to chydraulika zaworów niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.