Skocz do zawartości

spadajace i wachlujace niskie obroty


arturrro1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie..

w moim laczku (1.8) pojawil sie problem z obrotami biegu jalowego; mianowicie dojezdzam do skrzyzowania zaczynam hamowac i wciskam sprzeglo a obroty spadaja w okolice 200-300 swiatla przygasaja zatrzepie chwilowo buda i podbija je do prawidlowych 800 RPM/MIN... co ciekawego zaobserwowalem ze takie wahania sa przy malych predkosciach bo jak np jade 60-70km/h i rzuce luz czy nawet przyhamuje to obroty trzymaja prawidlowa wartosc....

W ecu bledow zadnych zapisanych nie ma bo mam ELM wiec to monitoruje....

silniczek krokowy czyscilem ( a moze on sie zawiesza??) , zastanawiam sie tez moze nad zabrudzona przepustnica (tam do niej jeszcze nie zagladalem) ale to wtedy tez chyba bylyby problemy z zapalanie a takowych nie ma.. (czy dobrze mysle)?

I jeszcze biore pod uwage egr moze on sie cos wiesza i stad takie cuda sie dzieja?? Kurcze sam juz nie wiem....

aha swiece zaplonowe niedawno wymienione wiec to raczej nie od strony zaplonowej... reset i programowanie wolnych obrotow sprawy nie zmienia..

a jakie sa wasze sugestie bo powoli irytuje mnie to coraz bardziej... silnik benz 1,8 bez gazu.

Na koniec jeszcze przypomnialo mi sie ze takie fochy stroi tylko jak juz jest nagrzany..i wtedy tez przy jezdzie z mala predkoscia ok 20 po wcisnieciu sprzegla obroty wachluja kilkakrotnie od 800 tak do 300(czasami bo nie zawsze i nie ma reguly crazy.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, posprawdzaj gumowe wężyki przy przepustnicy mi sparciały ze starości i miałem podobne objawy. Ponadto od czasu do czasu czyściłem styki na wtyczce od komputera w grodzi silnika. Zdejmowałem wtyczkę Sonax do kontaktów na wtyczkę i piny komputera i obroty się stabilizowały. Uwaga przy czyszczeniu i wymianie silnika krokowego zalecana adaptacja (tzn myk z przekręcanie stacyjki odczekanie iluś tam sekund itp), ale już nie pamiętam procedury na pewno pomoże włączyć silnik na biegu jałowym i poczekać do uzyskania temperatury 90 oC i doiero wyłaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.