Skocz do zawartości

Problem z klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze lato blizej niz dalej chce doprowadzic klime do uzywalnosci. Moj problem polega na tym, ze schodzi czynnik z ukladu ale nie wiadomo dokladnie ktoredy. Mialem robiony test szczelnosci latem i wydawalo sie ze jest ok, ale po kilku dniach od napelnienia znowu nie chlodzila. Pojechalem z reklamacja i stwierdzili brak czynnika. Zrobili test pod wysokim cisnieniem (kilkanascie atm) azotem ale przez godzine cisnienie sie utrzymywalo- stwierdzili ze jest ok, ponownie napelnili ale po dwoch dniach znowu nie dzialala. Moze spotkal sie ktos z takim problemem, gdzie moze byc nieszczelnosc? Z gory dzieki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmień warsztat - co to znaczy, że nie mogą zlokalizować

> nieszczelności

Dokładnie tak. Warsztat musi być wyposażony w konkretne urządzenia. Szkoda jeżdzić do takiego co tylko nabija czynnik (i kieszeń- swoją) . A po za tym czynnik w klimie jest barwiony i w ultrafiolecie powinny być widoczne miejsca ucieczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako ze lato blizej niz dalej chce doprowadzic klime do uzywalnosci.

> Moj problem polega na tym, ze schodzi czynnik z ukladu ale nie

> wiadomo dokladnie ktoredy. Mialem robiony test szczelnosci latem

> i wydawalo sie ze jest ok, ale po kilku dniach od napelnienia

> znowu nie chlodzila. Pojechalem z reklamacja i stwierdzili brak

> czynnika. Zrobili test pod wysokim cisnieniem (kilkanascie atm)

> azotem ale przez godzine cisnienie sie utrzymywalo- stwierdzili

> ze jest ok, ponownie napelnili ale po dwoch dniach znowu nie

> dzialala. Moze spotkal sie ktos z takim problemem, gdzie moze

> byc nieszczelnosc? Z gory dzieki za sugestie.

Pomiar był pewnie na postoju z wyłączona klimą. Moze nieszczelność ujawnia sie w momencie gdy klima działa.

Pojedź jeszcze raz (jak masz ochotęna ten warsztat), nabij klime i każ sprawdzać szczelnośc na dzialajacej klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym warsztacie gdzie bylem mieli naprawde dobry sprzet. Koles mowil ze test pod tak wysokim cisnieniem jakim sprawdzali nie ma prawa nie wykazac nieszczelnosci jesli taka jest. A po godzinie manometr ani drgnal, sam widzialem. Mowili tez ze przyczyna moze byc parownik (czy jakos tak smile.gif), ktory ma sie niby znajdowac pod deska wewnatrz. Czy mozliwe jest, ze nieszczelnosc robi sie dopiero podczas jazdy, np po nierownosciach? Juz nie wiem co myslec, chyba faktycznie wybiore sie gdzie indziej, moze cos zaradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomiar był pewnie na postoju z wyłączona klimą. Moze nieszczelność

> ujawnia sie w momencie gdy klima działa.

Faktycznie, pomiary robili na wylaczonym silniku i klimie

> każ sprawdzać szczelnośc na dzialajacej klimie.

I tak chyba zrobie, ale napewno w innym warsztacie angryfire.gif

Dzieki wszystkim za pomoc waytogo.gif, jak naprawie to napisze co i jak (oby nic powaznego, np sprezarka crazy.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak w ogole to ile zaplaciles za nabicie?

Dokladnie ceny Ci nie podam, ale za caly przeglad klimy (odgrzybianie + sprawdzenie szczelnosci + nabicie + nowe zaworki itp) niecale 200 zl

Edit

Znalazlem fakture, dokladnie 199zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie ceny Ci nie podam, ale za caly przeglad klimy (odgrzybianie

> + sprawdzenie szczelnosci + nabicie + nowe zaworki itp) niecale

> 200 zl

no to chyba nie jest zle, pod warunkiem, ze zbyt czesto sie tego nie robi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie, pomiary robili na wylaczonym silniku i klimie

Wiem coś o tym - pracowałem kiedyś w tej branży - miałem takie przypadki - niestety w momencie pracy za sprężarką jest ciśnienie 15-16atm, to "nie w kij dmuchał". Bardzo prawdopodobne, że nieszczelność może powstawać na sprężarce. Nie ma siły, żeby ultrafiolet nie pomógł.

A jak ktoś ma trochę pojęcia to mogę zaoferować preparat do dezynfekcji parownika klimatyzacji - zostało mi z dawnej firmy - ZAPRASZAM TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.