Skocz do zawartości

jak sprzedać furę bez DR?


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku małego dzwona właściciel auta stracił DR. Teraz chce sprzedać rozbite auto. Jest kupiec, jest cena, dogadani. Nie ma jednak zatrzymanego przez Policję DR.

Jak to - zgodnie z przepisami - można załatwić?

Podpisać umowę a nowy właściciel po naprawie i przeglądzie odbierze dowód? Czy działa to inaczej?

(Jeśli ma to znaczenie - nie ma karty pojazdu, nie była wydana).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kłopocie. Dzięki.

 

 

fajnie tylko że to nieprawda , jeśli kupisz z kwitem z policji to po badaniu musisz odebrać zatrzymany dowód a odbierzesz go tylko gdy  sprzedający zgłosi sprzedaż auta.

 

ps. różne wydziały komunikacji różnie podchodzą do zwracania dowodu rej.  jedne po otrzymaniu kwitów pocztą odsyłają pocztą na adres , inne wysyłają do "rodzimego WK " żeby ono wydało nabywcy a jeszcze inne mają to w nosie i życzą sobie obecność osobistą .

 

 

 

lekiem na to jest " zaświadczenie o zarejestrowaniu , czy tam karta identyfikacyjna " bierze ją sprzedający i z tym dokumentem NABYWCA może u siebie zarejestrować samochód

 

 

 

NIE ZAREJESTRUJESZ AUTA U SIEBIE NA PODSTAWIE ZAŚWIADCZENIA z POLICJI na poprzedniego WŁAŚCICIELA jeśli to inny WK a i w tym samym moga problemy stwarzać

 

 

 

 

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bez dowodu. Zrobiłem przegląd i zadzwoniłem do wydz. kom. pod który podlegało auto. Kazali przysłać świstek z policji i przeglądu a oni odesłali mi dowód rej. Obyło się bez żadnych kłopotów. Ale ja robiłem to tylko raz i nie znam polityki innych wydziałów. A kolega coffin przechodził to parokrotnie osobiście i pisze na podstawie doświadczenia? Czy po prostu gdzieś słyszał,przeczytał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bez dowodu. Zrobiłem przegląd i zadzwoniłem do wydz. kom. pod który podlegało auto. Kazali przysłać świstek z policji i przeglądu a oni odesłali mi dowód rej. Obyło się bez żadnych kłopotów. Ale ja robiłem to tylko raz i nie znam polityki innych wydziałów. A kolega coffin przechodził to parokrotnie osobiście i pisze na podstawie doświadczenia? Czy po prostu gdzieś słyszał,przeczytał?

 

 

:)

 

 

myślę że więcej razy niż miałeś samochodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do mnie ? a co konkretnie miałbym więcej napisać ?

No do Ciebie, bo w pierwszej wersji Twojego posta było tylko jedno zdanie.

Dzięki za info.

wysłane z centrum dowodzenia wszechświatem przy użyciu deski do prasowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku małego dzwona właściciel auta stracił DR. Teraz chce sprzedać rozbite auto. Jest kupiec, jest cena, dogadani. Nie ma jednak zatrzymanego przez Policję DR.

Jak to - zgodnie z przepisami - można załatwić?

Podpisać umowę a nowy właściciel po naprawie i przeglądzie odbierze dowód? Czy działa to inaczej?

(Jeśli ma to znaczenie - nie ma karty pojazdu, nie była wydana).

Ja sprzedałem auto po dzwonie z zatrzymanym DR.

W umowie wpisane - auto po kolizji,DR zatrzymany przez policję

Dałem kwitek od policji, kartę pojazdu, kluczyki i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.