Skocz do zawartości

Picanto do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej okolicy jest deficyt malych aut. Wszystko schodzu na pniu a ze i tak bede 3 km obok to podjade. W opcji moge za 6 kpln kupic polo z 96 r. Bo takie sa tu ceny To skoro to jest bida wersja z DE to co bylo w wypasie w PL? Przeciez to ma wszystko co trzeba: klima wspomaganie abs elektryka. Wiecej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy jest deficyt malych aut. Wszystko schodzu na pniu a ze i tak bede 3 km obok to podjade. W opcji moge za 6 kpln kupic polo z 96 r. Bo takie sa tu ceny To skoro to jest bida wersja z DE to co bylo w wypasie w PL? Przeciez to ma wszystko co trzeba: klima wspomaganie abs elektryka. Wiecej nie trzeba.

 

Szczerze to pojechalbym zobaczyc Micre. http://otomoto.pl/oferta/nissan-micra-super-stan-krajowy-1-wlasciciel-przebieg-61000-tys-ID6yaynz.html#5aece058c9

 

Oczywiscie to przyklad ale za podbna kase bedzie troche starsza. To picanto szalu nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma byc dla zony na dojazdy do roboty 15km dziennie. Micra odpada bo sie nie podoba (nie bo nie i juz ;) ) juz troche po rejonie szukam i w limicie do 10kpln za male auto jest problem znalezc cis sensnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma byc dla zony na dojazdy do roboty 15km dziennie. Micra odpada bo sie nie podoba (nie bo nie i juz ;) ) juz troche po rejonie szukam i w limicie do 10kpln za male auto jest problem znalezc cis sensnego

 

To u Ciebie odpusc. Bedzie trzeba jechac gdzies dalej. Jesli juz picanto to kup cos z pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witajcie:) Niedawno coś przeczytałem o Kii Picanto...Wypowiadał się jakiś zastępca redaktora strony motoryzacyjnej. Napisał, że Picanto stał się szybko  ...hitem icon_e_smile.gif Ma wadę-jak chyba każde auto :P ...nieszczelność przekładni kierowniczej a także niesprawność termostatu. Regeneracja niektórych mechanizmów może kosztować nawet do 700 zł a jej potrzeba może ujawnić  się dopiero po 50 tys km....:O

 

To taki mały news na dobry poczatek dnia :D Jak mi sie przypomni gdzie to przeczytałem to więcej napiszę. Na razie tylko kawałek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem w poprzednim poście, w aucie Kia Picanto potrzeba regeneracji niektórych mechanizmów może kosztować nawet do 700zł  ale ujawnic się może dopiero po jakims czasie. Polecałbym jednak Kię Optimę 2.0 czy 1.7. Oba modele mają automatyczną skrzynię biegów, są bardzo pojemne (jak złożysz tyle siedzenia  pojemność bagażnika wynosi 505 l, czyli dużo miejsca na walizki na długą podróż). Jest też klimatyzacja dwustrefowa, poduszki powietrzne, i przede wszytskim auto pracuje cicho.  Miałem możliwość przekonania się, że jest to auto godne polecenia. Wujek mojego kolegi ma wypożyczalnię i zaproponował mi wypożyczenie Kii Optimy 2.0 (moje auto było w naprawie po wypadku). Z poczatku nie byłem w ogóle przekonany ale w góry z rodziną chciałem jechać (do pracy mogę jeżdzić komunikacją mijeską :/ ) no i ...przekonał mnie. Nie mielismy  żadnych problemów z wypożyczeniem-szybko i bezproblemowo. Polecam firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem w poprzednim poście, w aucie Kia Picanto potrzeba regeneracji niektórych mechanizmów może kosztować nawet do 700zł  ale ujawnic się może dopiero po jakims czasie. Polecałbym jednak Kię Optimę 2.0 czy 1.7. Oba modele mają automatyczną skrzynię biegów, są bardzo pojemne (jak złożysz tyle siedzenia  pojemność bagażnika wynosi 505 l, czyli dużo miejsca na walizki na długą podróż). Jest też klimatyzacja dwustrefowa, poduszki powietrzne, i przede wszytskim auto pracuje cicho.  Miałem możliwość przekonania się, że jest to auto godne polecenia. Wujek mojego kolegi ma wypożyczalnię i zaproponował mi wypożyczenie Kii Optimy 2.0 (moje auto było w naprawie po wypadku). Z poczatku nie byłem w ogóle przekonany ale w góry z rodziną chciałem jechać (do pracy mogę jeżdzić komunikacją mijeską :/ ) no i ...przekonał mnie. Nie mielismy  żadnych problemów z wypożyczeniem-szybko i bezproblemowo. Polecam firmę.

 

O lol chlop chce kupic picanto za niewielka kwote a Ty mu polecasz beznadzienie droga i niepopularna Optime :facepalm: brawo Jasiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

klik

co powiecie ? na co zwrócić uwagę?

ten silnik to łańcuch czy pasek ma rozrządu?

 

mam blisko to chcę podjechać

 

Szczerze mówiąc - jeżeli auto przejdzie bez problemu podstawowy test na stacji diagnostycznej i będzie miało elementy konstrukcyjne pozbawione szpachli, to takie toczydło będzie bardzo dobre. Co za różnica, czy z Polski, czy nie - jeżeli sumarycznie z kosztami rejestracji wyjdzie podobnie, bierz to, co tańsze i bliżej.

 

Ogólnie rzecz biorąc - jaśki, ABS, wspomaganie i manualna klimatyzacja, to jak na takie auto nie jest złe wyposażenie. Dochodzą do tego jeszcze elektryczne przednie szyby, jakieś (zapewne grające) radio. IMHO wystarczy. Do tego samochód na pewno jest wyprany (jak każde auto od handlarza).

 

Dlatego - powtórzę - auto na stację diagnostyczną, weryfikacja stanu zawieszenia, układu kierowniczego, ewentualnych napraw blacharsko-lakierniczych, wycieków itp., dobrze pokręcić nosem i zbić trochę cenę (kasę wydasz na pakiet startowy - rozrząd, płyny eksploatacyjne, filtry) i żona będzie miała sympatyczne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.