Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

czy to duzo ?blacharstwo-lakiernictwo

Featured Replies

Napisano

witam pytanko jak myslicie czy to duzo 1600z ł za wymiane(2 progi,2 x reperaturki nadkoli tyl ,1x wlew paliwa) + malowanie calosci +2 x zderzaki ze struktury w kolor (niebieska perla) ,lakiernik musi cieniowac zeby nie bylo widac roznicy .,.,

ile taka usluga kosztowala by u was, prosze o kilka opini

pzdr

PS czas wykonania uslugi ok 10 dni roboczych

Napisano

Coś tu pachnie naciągaczem.

Ostatnoi dowiadywałem się ile wyniesie:

1) Podczyszczenie i pomalowanie progów.

2) Malowanie całego prawego boku.

3) "Zrobienie" klapy z malowaniem

Koszt 400zł + lakier metalic u zaprzyjaźnionego lakiernika.

bow.gif

Napisano

> Coś tu pachnie naciągaczem.

> Ostatnoi dowiadywałem się ile wyniesie:

> 1) Podczyszczenie i pomalowanie progów.

> 2) Malowanie całego prawego boku.

> 3) "Zrobienie" klapy z malowaniem

> Koszt 400zł + lakier metalic u zaprzyjaźnionego lakiernika.

Coś tu pachnie garażową amatorszczyzną...

Ploakierowanie JEDNEGO elementu dobrze, czyli umiejętnie i z dobrym materiałem to około 300zł.

Cena 1600 zł jest według mnie standardową stawką, jeśli ma to być malowane dobrze i z prawidłowym dobraniem koloru, a nie przez pana Kazia w garażu z podwieszonym prześcieradłem lakierem zdobytym "okazyjnie".

Napisano

> Coś tu pachnie naciągaczem.

> Ostatnoi dowiadywałem się ile wyniesie:

> 1) Podczyszczenie i pomalowanie progów.

> 2) Malowanie całego prawego boku.

> 3) "Zrobienie" klapy z malowaniem

> Koszt 400zł + lakier metalic u zaprzyjaźnionego lakiernika.

Coś mi się wydaje że z 400 stowki za tyle elementow to najwyzej plakatowkami mozna pomalowac. Standart to 300 pln element.

Napisano

> Coś tu pachnie garażową amatorszczyzną...

> Ploakierowanie JEDNEGO elementu dobrze, czyli umiejętnie i z dobrym

> materiałem to około 300zł.

> Cena 1600 zł jest według mnie standardową stawką, jeśli ma to być

> malowane dobrze i z prawidłowym dobraniem koloru, a nie przez

> pana Kazia w garażu z podwieszonym prześcieradłem lakierem

> zdobytym "okazyjnie".

Tak sie składa że pan Kazio nie dobiera lakieru tylko wyspecjalizowany sklep na podstawie pobranej próbki z elementu który będzie malowany.

Jasne że malowanie 1 elementu to ok.300 zeta, ale tyle kosztuje u "lakiernika"w warsztacie, który musi zarobić więcej kasy bo opłaty z tytułu skarbówki, ZUSu itp go zżerają.

A pan Kazio ma warsztat w garażu koło domu, cały potrzebny osprzęt i zapeniam że żadnych prześcieradeł nie używa.

Takie stwierdzenia jak:

> pana Kazia w garażu z podwieszonym prześcieradłem lakierem

> zdobytym "okazyjnie". >

są nie na miejscu.

Oczywiście jak portfel gruby czemu nie.

Ale inni "zwykli" ludzie (bez obrazy) nie będą na pewno wydawać 1600 zeta na malowanie 2 czy trzech elementów.

No i na tym narazie zakończe mój wywód.

Pozdr.

Napisano

> Coś mi się wydaje że z 400 stowki za tyle elementow to najwyzej

> plakatowkami mozna pomalowac. Standart to 300 pln element.

A może to zazdrość, że ktoś ma dojscie do poniesienia niższych kosztów niż inni. angryfire.gif

Napisano

> Coś mi się wydaje że z 400 stowki za tyle elementow to najwyzej

> plakatowkami mozna pomalowac. Standart to 300 pln element.

A może to zazdrość, że ktoś ma dostęp do poniesienia niższych kosztów niż inni. angryfire.gifclaps.gif

Napisano

> Tak sie składa że pan Kazio nie dobiera lakieru tylko

> wyspecjalizowany sklep na podstawie pobranej próbki z elementu

> który będzie malowany.

> Jasne że malowanie 1 elementu to ok.300 zeta, ale tyle kosztuje u

> "lakiernika"w warsztacie, który musi zarobić więcej kasy bo

> opłaty z tytułu skarbówki, ZUSu itp go zżerają.

> A pan Kazio ma warsztat w garażu koło domu, cały potrzebny osprzęt i

> zapeniam że żadnych prześcieradeł nie używa.

> Takie stwierdzenia jak:

> są nie na miejscu.

> Oczywiście jak portfel gruby czemu nie.

> Ale inni "zwykli" ludzie (bez obrazy) nie będą na pewno wydawać 1600

> zeta na malowanie 2 czy trzech elementów.

> No i na tym narazie zakończe mój wywód.

> Pozdr.

Powiedz mi jakich materiałów używa pan Kaziu - powiem Ci jakim jest lakiernikiem w przybliżeniu. Nie da sie przeważnie zrobić dobrze i tanio - cena jaką podałeś jest śmieszna za wstawienie trzech reperaturek w zasadzie, wymianę progów, wygładzanie zderzaków i pomalowanie tego wszystkiego. To jest tak, jak z plombami stomatologicznymi - można dobrze i można jako tako. Natomiast tekst:

"A może to zazdrość, że ktoś ma dostęp do poniesienia niższych kosztów niż inni"

uważam za nie na miejscu i proponuje panować nad emocjami. EOT

Napisano

> ... za wymiane(2 progi,2

> x reperaturki nadkoli tyl ,1x wlew paliwa) + malowanie calosci

> +2 x zderzaki ze struktury w kolor (niebieska perla) ,lakiernik

> musi cieniowac zeby nie bylo widac roznicy .,.,

> ile taka usluga kosztowala by u was, prosze o kilka opini

> pzdr

Niedawno robilem:

wymiana 2 progow, 2x reperaturka blotnikow tylnych, rep. wlewu paliwa, wymiana grilla, wymiana maski, naprawa tylnej klapy (wyjecie i wklejenie szyby), lakierowanie w/w elementow + 1 przedni blotnik + 1 przednie drzwi, zalozenie nowych plastikowych nadkoli z tylu (do tej pory nie bylo).

> PS czas wykonania uslugi ok 10 dni roboczych

Odprowadzilem w piatek wieczorem, w czwartek rano pojechalem do domu.

> ... czy to duzo 1600z ł

Zaplacilem 1250 zl.

Zrobione ladnie i profesjonalnie. Lakier utwardzany przez 12 godz w kabinie lakierniczej.

ps. Robilem to daleko od domu.

pozdrawiam

Napisano

300zł za lakierowanie jednego elementu? W Poznaniu jest 200zł/element...

Napisano

> 300zł za lakierowanie jednego elementu? W Poznaniu jest

> 200zł/element...

w 3City jest 150 zł za element -pytałem w kilku warsztatach -oczywiście razem z dobraniem lakieru -no chyba że jakieś klepanko to napewno więcej , ale ja nie mam takiej potrzeby na szczęście . 275123014-zielony.gif

Napisano

i ja zostalem naciagniety

2 reperaturki

1prog

1podłoga

konserwacja

+

niewielka stluczka z przodu

= 1000 a jak przyszlo do placenia wyszlo 1300zł

z czego niewiem czy ta konserwacja zostala zrobiona napewno

Napisano

> 300zł za lakierowanie jednego elementu? W Poznaniu jest

> 200zł/element...

ok.gifzlosnik.gif

------------

Astra gr 94r 1.61 6V HB

154kkm only PB

Napisano

w gdansku

1 prog

lewy blotnik reperaturka

poprawienie wlewu

wgniecenie na przednich i tylnich dzwiach z malowaniem

ognisko rdzy pod uszczelce na klapie

i jeszcze pare innych malych miejsc

350 + materiały

lakier sam sobie kupuje

1600 to chyba duzo

pewnie ze mozna 300 pln za element tylko po co?

przy wartosci auta to chyba nie ma sensu

Napisano
  • Autor

dzieki za opinie ,

wychodzi na to ze bede sie musial ostro targowac .,.,.

ale jak tak sobie sam policze,to co napewno bedzie musila kupic to .,.,

2x progi=80

2x rep.nadkola=80

1x rep wlewu =25

farba z osprzetm (ponoc ma byc 8-9 setek na calosc) dorobienie litra =300zł

lakier do plastiku(zderzaki),baza,300ml =40zł

lakier wypelniajacy do plastiku =40zł

chcac nie chcac ok 550 zł musi w material wlozyc

wiec ok 1000zł wychodzilo by za robocizne + dodatki tj szpachla ,mig(drut gaz) itp itd

.,.,.hyy nadal mysle

pzdr

Napisano

sry panowie to sa ceny w słubicach a tu niemcy ddr-y i tfu inne robactwo(*jak ja ich nie lubie tongue.gif)wymienialem błotnik(bez klepania , założony nowy) 300 pln za robocizne i lakier oczywiscie bez wliczania nowego błotnika no coż zachod blisko tongue.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.