Skocz do zawartości

Witam i pytam


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze. Napisałem dlugi wątek ale mi wcięło. Chodzi o to, ze przymierzam się do C4 grand Picasso zamiast mojej C8. Kombinuję tak, że:

- jest ciut mniejsza ale nie mam nic przeciwko temu

- ma 100kg mniejszą ładowność, jakoś to przeżyję ciesząc się w zamian pneumatyką na tyle i brakiem wstydliwego siedzenia dupy

- komfort, wypas, nieprzeciętność

- mniej spala

- więcej na haku, wciąż spokojnie będę targał mój kemping

- chce tego manuala z robotem bo wyrosłem z machania kijem w celu zmiany biegu. Jakie opinie?

Jak się mylę to nie krępujcie się w naprostowaniu mnie.

A tak nawiasem mówiąc to niedawno kupiłem 206sw 1.4 HDI i jestem cholernie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0HDI, podobno bez fapa ale proszę o potwierdzenie. I przepraszam za spamowanie, pisanie z telefonu to porażka.

 

 

każdy silnik HDi w C4P/GP ma FAPa :)

 

a teraz konkrety :)

- jest dużo mniejszy od C8 :) dlatego ja chcę wrócić do niej :)

- czy ja wiem czy ma mniejszą ładowność :)

- komfort - jeśli jest na miechach :) wypas - to kwestia egzemplarza :) nieprzeciętność - niezaprzeczalnie :)

- mniej spala ? hmmmm, podobno, ja nie zaważyłem :)

- więcej na haku ? chyba w pionie, mój ma 100 kg :) 

- chcesz MCP ? chcesz problemów i kłopotów ? oczywiście to Twój wybór, ale poczytaj o problemach z tym wynalazkiem (na forum Klubu Cytrynki)

jeśli nie chcesz wachlować to tylko automat aisina AM6

 

 

PS.

Mój jest do wzięcia, jest "wszystko mający" :) do tego bezwypadkowy i nie kręcony, ale nie jest w cenie AlleOTOmoto :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to tez mi się podobają C4 w Grandzie :]

1.6 hdi (110KM) to chyba za mało dla niego ? :hmm:

 

Są tacy którzy twierdzą że "ta moc" i "dynamika" jest wystarczająca nawet do ciągnięcia przyczepy Kampingowej :)

Ja twierdze, że minimum to 2.0HDi 138, lepiej 150 a najlepiej 163 :) i to mówię po 3 latach w tym aucie :) nie ciągnąc niczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy silnik HDi w C4P/GP ma FAPa :)

To poważny problem, autko będzie sporo użytkowane w mieście

a teraz konkrety :)

- jest dużo mniejszy od C8 :) dlatego ja chcę wrócić do niej :)

Pewnie przeżyję to jakoś

- czy ja wiem czy ma mniejszą ładowność :)

Według papierów ma. C8 ładuję w okolicach 700kg a ona jedzie jak solidny van.

- komfort - jeśli jest na miechach :) wypas - to kwestia egzemplarza :) nieprzeciętność - niezaprzeczalnie :)

- mniej spala ? hmmmm, podobno, ja nie zaważyłem :)

Myślę, że ciut mniejszy, lżejszy i z odrobinę mniejszym motorem łyknie te 0,5-1 litra mniej a to już duża różnica

- więcej na haku ? chyba w pionie, mój ma 100 kg :)

C8 obecne ma 650kg niehamowana i bodajże 1375 z hamulcem a C4gp wyraźnie lepiej ale to jeszcze nic. Największa zaleta jest taka, że mógłbym wymienić kemping na taki 1000-1100 kg bez wchodzenia w DMC zestawu powyżej 3,5t. Obecnie mam 950kg żeby wraz z C8 spełnić ten warunek. A różnica pomiędzy moją obecną przyczepą a tymi 1000-1100 jest na bardzo duży plus dla tych drugich

- chcesz MCP ? chcesz problemów i kłopotów ? oczywiście to Twój wybór, ale poczytaj o problemach z tym wynalazkiem (na forum Klubu Cytrynki)

jeśli nie chcesz wachlować to tylko automat aisina AM6

Z tego co pobieżnie wyczytałem to nie jest problemem skrzynka, nie jest jej sterowanie a "jedynie" sprzęgło. Prawda to? Bo sprzęgło mógłbym przeboleć. Jakoś bardziej przeraża mnie nadwyrężanie automatu ciągnięciem kempingu.

Bardzo bym prosił Cię o link do tej dyskusji

PS.

Mój jest do wzięcia, jest "wszystko mający" :) do tego bezwypadkowy i nie kręcony, ale nie jest w cenie AlleOTOmoto :)

Niestety nie. Ja celuję w anglika, to warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.