Skocz do zawartości

Kiepsko pali: ASTRA II 2.0 DI


beny10

Rekomendowane odpowiedzi

Woz: Astra II 2.0 DI z 1999 roku, przebieg 74k km.

W ostatnim odcinku: pojawial sie CHECK, auto sie mulilo - kod bledu: P0400-Recylkulacja spalin. Za maly przeplyw. Mechanik podejrzewa zawor EGR. Sprawdzil go "na piechote" i okazalo sie ze jest sprawny. Wyszlo ze padniety i do wymiany est "modulator podcisnienia do zaworu EGR". Na fakturze stoi "silnik krokowy", a z wczesniejszego rozeznania dowiedzialem sie ze "jeżeli to takie cuś co ma dwa cienkie wloty/wyloty u dołu, pojedyncze u góry a wtyczkę na dwa piny po przeciwnej to jest to elektrozawór

podciśnieniowy sterujący turbosprężarką". Tak to mniej wiecej wyglada. Numer seryjny czesci GM to 9158200.

W kazdym badz razie check sie nie pojawia. Brawo Magik! Ale...

Zlecilem dodatkowo wymiane oleju i filtrow (_paliwa_, powietrza i oleju) i po odbiorze autka pojawil sie problem. Auto nie odpalalo, tzn. odpalalo ale bardzo dlugo trzeba bylo krecic. Przed wizyta w warsztacie palil od pierwszego kopa. Wstepna diagnoza - uklad zapowietrzony. Oddalem auto spowrotem do warszatu i okazalo sie ze problem tkwil w przewodach paliwowych - byly mocno sfatygowane i pewnie podczas harcy magika ostatecznie sie poddaly. Przewody wymienione, ja lzejszy o 100zl, ale auto nadal nie pali tak jakbym sobie tego zyczyl. Wczesniej wystarczylo ze postal 1h i juz mialem ogromne problemy z odpaleniem. Teraz niby lepiej, ale po nocy (kilku dobrych godzinach) zeby odpalic potrzebowal jakis 3-5 sekund. Proby odpalenia w niedlugich odstepach czasu normalnie. Co moze byc przyczyna? Dlaczego auto nie pali jak trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś pewnej nieprawidłowości? Autko zapala łatwiej np. po nocy dlatego, że grzeje świece żarowe, a na lekko ciepłym silniku nie grzeje świec przec co, kręcenie rozrusznikiem się lekko przedłuża? Jeżeli tak to u mnie jest tak samo hmm.gif Nie udało mi się tego jeszcze wyeliminować.

Ps. Mógłbyś wrzucić fotkę elektrozawora, który wymienił Ci mechanik? Tam są zdaje się trzy elektrozawory, ciekawy jestem na który padło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie zauważyłeś pewnej nieprawidłowości? Autko zapala łatwiej np. po

> nocy dlatego, że grzeje świece żarowe, a na lekko ciepłym

> silniku nie grzeje świec przec co, kręcenie rozrusznikiem się

> lekko przedłuża? Jeżeli tak to u mnie jest tak samo Nie udało

> mi się tego jeszcze wyeliminować.

Po nocy to mi gorzej odpala,a nie lepiej. A w krotkich odstepach czasu (do kilku, powiedzmy 4-5h) pali elegancko. Cos musi byc skopane (moze dalej sie delikatnie zapowietrza). W ciezkich mrozach odpalal lepiej niz teraz po nocy/8h pracy.

Any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po nocy to mi gorzej odpala,a nie lepiej. A w krotkich odstepach

> czasu (do kilku, powiedzmy 4-5h) pali elegancko. Cos musi byc

> skopane (moze dalej sie delikatnie zapowietrza). W ciezkich

> mrozach odpalal lepiej niz teraz po nocy/8h pracy.

> Any ideas?

...ja wprawdzie mam inny silniczek ,ale problem z nim miałem taki sam frown.gif mechanik wskazał na spaloną świece żarową - wymieniłem wszystkie 4 i nic sie nie poprawiło frown.gif wymieniłem filtry i olej w silniku i dalej dupa frown.gif uszczelniłem pompe bwtryskową i nic dalej słabo palił frown.gif wlałem środek do czyszczenia ukł wtryskowego w dieslu i tesh nie pomogło frown.gif i wtedy sie poddałem...

...jakiś tydzień temu sprawdzałem poziom płynów w silniczku i zobaczyłem ,że odmy od podciśnienia są sparciałe i popękane na końcach - kupiłem więc w motoryzacyjnym 1m przewodu gumowago za 4pln ,zamontowałem i jak ręką odjął smile.gif wcześniej po kilku godzinach postoju trzeba było nieżle się nakręcić silniczkiem - teraz nawet po 2 dniach postoju pali ładnie ,dwa obroty silnikiem i chodzi smile.gif pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...ja wprawdzie mam inny silniczek ,ale problem z nim miałem taki

> sam mechanik wskazał na spaloną świece żarową - wymieniłem

> wszystkie 4 i nic sie nie poprawiło wymieniłem filtry i olej w

> silniku i dalej dupa uszczelniłem pompe bwtryskową i nic dalej

> słabo palił wlałem środek do czyszczenia ukł wtryskowego w

> dieslu i tesh nie pomogło i wtedy sie poddałem...

> ...jakiś tydzień temu sprawdzałem poziom płynów w silniczku i

> zobaczyłem ,że odmy od podciśnienia są sparciałe i popękane na

> końcach - kupiłem więc w motoryzacyjnym 1m przewodu gumowago za

> 4pln ,zamontowałem i jak ręką odjął wcześniej po kilku

> godzinach postoju trzeba było nieżle się nakręcić silniczkiem -

> teraz nawet po 2 dniach postoju pali ładnie ,dwa obroty

> silnikiem i chodzi pozdrawiam...

ja mam pytanie od kilku dni mam problem z obrotami na biegu jalowym a raczej ich brakiem zapale auto auto chwile pochodzi i gasnie. tak samo jest jak mu przygazuje.... w czasie jazdy auto jedzie normalnie, ale jak dam na luz to zaraz gasnie, filtr paliwa byl wymieniany 2 tygodnie temu. Zauwazylem ze zaczol kopcic na szaro, a jak wcisne pedal gazu w podloge to na czarno ( taki kumpel mowil jak jechal za mna), troche tez faluja obroty( bylem u Dieslowca jakies 2 tygodnie temu, wyregulowal i bylo ok). Co to moze byc za przyczyna. Co do palenia To jak jest cieply to pali na strzala a jak chce zapalic go po nocy to musze pokrecic jakies 2-5 sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.