Skocz do zawartości

obudowa akumulatora w 307


Jędrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników francowatych

Jak zdemontować plastikową osłonę, która zakrywa akumulator w peugeocie 307/ Chcę dolać trochę wody destylowanej do aku i nie mogę się dostac do korków.

Za wszelka pomoc bow.gifbow.gif

Pozdrawiam Jędrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio także próbowalem dostac sie do akumulatora, lecz bezskutecznie.Jest on tak obudowany, ze trzeba rowniez zdjac obudowe filtra powietrza, wiec darowałem sobie.Prawdopodobnie skonstruwali to tak aby dawac zarobic serwisowi i nie majsterkowac samemu.Chociaz pewnie daloby sie to zrobic, to ja wstrzymam sie, niedlugo i tak przeglad mam wiec sprawdza w ASO.Pozdrawiam. 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

faktycznie, trzeba odkręcić cztery wkręty obudowy filtru powietrza. Potem poluzować dwa zaczepy osłony akumulatora, i pomocować się z osłoną. Osłonę odkładamy do garażu, piwnicy itd. Podobnie możemy usunąć osłonę nad zbiornikiem płynu do spryskiwacza. Utrudnia ona dostęp do żarówek.

I tak po usunięciu dwóch plastików mamy nareszcie dostęp do ważnych elementów w komorze silnika.

Pozdrawiam,

Marek

PS

Po zimie sprawdzamy:

wydech - w moim 307 2002 - przerdzewiał,

amortyzatory - jeden tylny cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.