Skocz do zawartości

CITROEN ZX 1,6+LPG XII.96................... OPINIE


lukpiecz

Rekomendowane odpowiedzi

No hej, chcialbym kupic takie autko jak w opisie, Koszt to 10 000PLN (czy to duzo??) Na co zwrocic uwage przy zakupie?? Co sie sypie w tych autkach?? Jak jest z ich niezawodnoscia?? Bede wdzieczny za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No hej, chcialbym kupic takie autko jak w opisie, Koszt to 10 000PLN

> (czy to duzo??) Na co zwrocic uwage przy zakupie?? Co sie sypie

> w tych autkach?? Jak jest z ich niezawodnoscia?? Bede wdzieczny

> za wszystkie opinie.

Zrobiłem ZX-em 1.6 AURA ok. 70 kkm, teraz jeżdże nim sporadycznie , mój Tata nim jeździ. Sprowadzony był jako dwulatek w 1994r i jeździ do tej pory, jest to całkiem dobre auto, ale jakbym miał wybierać to wybrałbym o poj 1.8 l, podobno pali tyle samo co 1.6 a jest mocniejszy.

Teraz ma 107kkm, pali dużo jak na takie auto bo aż 11 litrów LPG (dużo cięższa Nubira 2.0 CDX kombi z klimą pali tyle samo, a nawet trochę mniej), no ale przewaga to krótkie trasy po mieście.

Przy przebiegu ok 90kkm rozleciał się przegub i wypadły kulki, zeby było śmieszniej to nie było wczesniej zadnych objawów stukania albo coś w tym stylu, wyglądało to jakby ścieło zawleczkę na wieloklinie i półoś wpadła do przegubu, co spowodowało zniszczenie przegubu.

Ostatnio przełamała sie wiązka przewodów w tylnej klapie na zgięciu i trzeba było polutować przewody, bo już klapa przestała się zamykać.

Zadziwia mnie też trwałość welurowej tapicerki, jest w lepszym stanie niż w jakichś kilkuletnich samochodach innych marek (na F i takie tam hehe.gif )

Są teraz oznaki że sprzęgło bedzie do wymiany - nie działa płynnie tylko wyczuwalne sa stuknięcia, więc chyba tłumiki (sprężynki) w tarczy już padły. Pojawiły się też małe wycieki oleju od spodu.

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.