Skocz do zawartości

Toyot Yaris Hybryda


tomkrol

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, tomkrol napisał:

Mam pytanie   gdzie znajduje się akumulator 12v .Teść taki ma i jak wsiadłem do niego to zadnej reakcji  pedał hamulca twardy i zadna kontrolka się nie świeci nie wiem jak go podładować i gdzie on jest

Może i głupie ale nie wiem

 

Pod tylnym siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomkrol napisał:

Dzięki za zainteresowanie .ale ,czy można ładować go prostownikiem ,i jak się dostać do niego ,próbowałem podnieść siedzenie ale jakoś nie podniosło się ,może jest przykręcone ?

 

 

To normalny akumulator więc pewnie można ładować prostownikiem.

Siedzenia nie trzeba podnosić. Zdejmij osłonę pod siedziskiem po prawej stronie, od strony drzwi (Prawy pasażer z tyłu):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tom111 napisał:

 

Pobawić się można takim ładowaniem, ale sens to ma (oprócz zabawy ;]) tylko kiedy nie używasz samochodu przez kilka miesięcy :oki:

Auto było nie jeżdzone 2 tygodnie

Czy ładowanie akumulatora pomoże , jak żadej oznaki życia nie widać ,czarny wyświetlacz nie reguje na start stop twardy hamulec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się , bo nie wiem , czy się dobrze rozumiecie...

To są 2 różne sprawy.

Bateria trakcyjna ma coś koło 200V i z uwagi na napięcie (niebezpieczne dla życia!!!) raczej bym jej nie ładował, na pewno nie zwykłym prostownikiem! Tam przewody (przynajmniej u mnie w Aurisie - są czerwone i ostrzeżenia przed dotykaniem.

Bateria 12 V - oczywiście, to prawie zwykły akumulator - tylko trochę mniejszy, zdaje się. I można bez problemów ładować. Służy właśnie do uruchomienia elektroniki sterującej układem hybrydowym (i wyświetlaczem również) i paru pomocniczych rzeczy.

Objawy raczej wskazują właśnie na rozładowana baterię 12V - i to jest bardziej optymistyczna wersja.

Jeśli auto nie było uruchamiane 2 tygodnie to mogła się rozładować.

Zmierz może najpierw napięcie na tej baterii, jak rozładowana, ładuj zwykłym prostownikiem, małym prądem - do 4A zdaje się.

Jak jest słaba, to jednego rozruchu takie podładowanie może wystarczy, rozglądałbym się jednak za nową...

Edytowane przez JurekP
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JurekP napisał:

Wtrącę się , bo nie wiem , czy się dobrze rozumiecie...

To są 2 różne sprawy.

Bateria trakcyjna ma coś koło 200V i z uwagi na napięcie (niebezpieczne dla życia!!!) raczej bym jej nie ładował, na pewno nie zwykłym prostownikiem! Tam przewody (przynajmniej u mnie w Aurisie - są czerwone i ostrzeżenia przed dotykaniem.

Bateria 12 V - oczywiście, to prawie zwykły akumulator - tylko trochę mniejszy, zdaje się. I można bez problemów ładować. Służy właśnie do uruchomienia elektroniki sterującej układem hybrydowym (i wyświetlaczem również) i paru pomocniczych rzeczy.

Objawy raczej wskazują właśnie na rozładowana baterię 12V - i to jest bardziej optymistyczna wersja.

Jeśli auto nie było uruchamiane 2 tygodnie to mogła się rozładować.

Zmierz może najpierw napięcie na tej baterii, jak rozładowana, ładuj zwykłym prostownikiem, małym prądem - do 4A zdaje się.

Jak jest słaba, to jednego rozruchu takie podładowanie może wystarczy, rozglądałbym się jednak za nową...

 

 

Mowa była o aku 12v i ładowaniu go prostownikiem, więc chyba jasne wszystko :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystko podładowany i fura hula

Jeszcze wtrące tylko że w dzwoniłem do serwisu  powiedzieli że można ładować prostownikiem akumulator 12v ten pod kanapą.  Ale jest jeszcze taka klema  :+" koło bezpieczników w komorze silnika i można po kablach spróbować odpalić auto ,szukałem ale nie zobaczyłem gdzie jest schowana

 

Znalazłem pod pokrywą bezpieczników po prawej stronie ..stojąc przed maską

 

Edytowane przez tomkrol
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.