Skocz do zawartości

HB Klapa bagażnika, zamek - rodzaje?


sebak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z dupowjazdem, jaki miał miejsce w mój samochód, kompletuję części dla blacharza smile.gif Przyszedł czas na klapę bagażnika. Z tego co wiem fizycznie pasuje każda od HB (niezależnie czy 3 czy 5D). Ale jest jedna sprawa, są klapy z blendą i bez - z zamkiem (tym zewnętrznym) chyba starszego i nowszego typu. Ja posiadam coś takiego:

276964997-efektkolizji.JPG

Jest to chyba starszy typ. Na allegro znalazłem w dobrej cenie klapę z blendą i nowszym zamkiem. I teraz mam pytanie - czy te zamki jakoś są ze sobą kompatybilne? Czy mój stary zamek, lub jego wkład lub cokolwiek, mogę przełożyć do nowej klapy tak, żeby wszystko pasowało, działało z moim kluczykiem?

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. Odkręcasz osłonę wewnątrz klapy, przekładasz zamek, zakładasz zaślepkę na wcisk (po wcześniejszym jej podszlifowaniu od wewnątrz, bo zamek w wersji z blendą ma taki rowek na który wchodzi zaślepka) i wszystko gra. Zrobiłem tak samo i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że można. Odkręcasz osłonę wewnątrz klapy, przekładasz

> zamek, zakładasz zaślepkę na wcisk (po wcześniejszym jej

> podszlifowaniu od wewnątrz, bo zamek w wersji z blendą ma taki

> rowek na który wchodzi zaślepka) i wszystko gra. Zrobiłem tak

> samo i nie było problemów.

Dzięki za info, bo już się bałem że klapę bez blendy będę musiał kupić - a ta którą mam na oku na allegro taka ładna i może nawet pod kolor !! Proszę tylko o informacje, co to ta zaślepka na wcisk zeby.GIF Czy to coś, co zakłada się na bębenek zamka ? Czy to powinno być w nowszej wersji zamka i pasuje (po podpiłowaniu) do starszej wersji?

I czy z zewnątrz ładnie to wygląda smile.gif ?

Dzięki i pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info, bo już się bałem że klapę bez blendy będę musiał

> kupić - a ta którą mam na oku na allegro taka ładna i może nawet

> pod kolor !! Proszę tylko o informacje, co to ta zaślepka na

> wcisk Czy to coś, co zakłada się na bębenek zamka ? Czy to

> powinno być w nowszej wersji zamka i pasuje (po podpiłowaniu) do

> starszej wersji?

> I czy z zewnątrz ładnie to wygląda ?

> Dzięki i pozdrawiam,

> sebak

Zaślepka to właśnie to kółeczko, które zakłada się na zamek. A trzeba podpiłować trochę takie mini zatrzaski od wewnątrz, ponieważ jak zauważyłeś u siebie, Twój stary zamek jest gładki z zewnątrz, a te nowsze mają taki rowek na którym "siedzi" owa zaślepka.

Tutaj masz link do aukcji, w której jest pokazana ta zaślepka http://www.allegro.pl/item109989204_blenda_klapy_opel_astra_gsi.html . Bez niej po prostu jest szpara między zamkiem a blendą (dookoła niego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaślepka to właśnie to kółeczko, które zakłada się na zamek. A trzeba

> podpiłować trochę takie mini zatrzaski od wewnątrz, ponieważ jak

> zauważyłeś u siebie, Twój stary zamek jest gładki z zewnątrz, a

> te nowsze mają taki rowek na którym "siedzi" owa zaślepka.

> Tutaj masz link do aukcji, w której jest pokazana ta zaślepka

> http://www.allegro.pl/item109989204_blenda_klapy_opel_astra_gsi.html

> . Bez niej po prostu jest szpara między zamkiem a blendą

> (dookoła niego).

Dzięki za informacje, już rozumiem:) W sumie kupiłem chyba ładną klapę, tyle że od Vauxhalla (Angielskiej astry) zeby.GIF Wygląda ładnie i może nie będę musiał lakierować - tyle że ten znaczek vauxhalla mnie wkurza - ale coś wymyślę zeby.GIF:

http://allegro.pl/item109878681_tylna_klapa_opel_astra_97r_idealna_kompletna.html#photo

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.