Skocz do zawartości

Takie sobie hece z DSG


przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Passat z DSG, rocznik 2015, przebieg nieco ponad 140kkm. W trakcie hamowania silnikiem zdarza się, że skrzynia wbija bieg jałowy, na desce rozdzielczej wyświetla się komunikat „apply brake”, a chwilę później auto ze smętnym piśnięciem oznajmia o błędzie skrzyni biegów (error:gearbox). Na postoju reakcja na pedał przyspieszenia jest żadna. Przesunięcie dźwigni z „D” na „P” i z powrotem pomaga. Ale wczoraj po takim zabiegu urzałem dwa kolejne błędy:

- start-stop system

- auto hold

 

O ile start-stop wyłączyłem sam z poziomu OBD11, o tyle auto-hold używam stale.

 

OBD11 wyrzuciło mi parę błędów:

- P091900 - gear shift position control error

- U010300 - lost communication with gear shift module

 

Po wyłączeniu silnika i ponownym rozruchu jest ok. Ale ponieważ zdarzyło się to kilka razy w ciągu ostatnich dni, coś jest na rzeczy.

 

ASO mnie straszy popsutą mechatroniką. A co na to Wiedzący? Mam faktycznie szykować gruby hajs na naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
W dniu 8.08.2020 o 14:21, przemek napisał:

Passat z DSG, rocznik 2015, przebieg nieco ponad 140kkm. W trakcie hamowania silnikiem zdarza się, że skrzynia wbija bieg jałowy, na desce rozdzielczej wyświetla się komunikat „apply brake”, a chwilę później auto ze smętnym piśnięciem oznajmia o błędzie skrzyni biegów (error:gearbox). Na postoju reakcja na pedał przyspieszenia jest żadna. Przesunięcie dźwigni z „D” na „P” i z powrotem pomaga. Ale wczoraj po takim zabiegu urzałem dwa kolejne błędy:

- start-stop system

- auto hold

 

O ile start-stop wyłączyłem sam z poziomu OBD11, o tyle auto-hold używam stale.

 

OBD11 wyrzuciło mi parę błędów:

- P091900 - gear shift position control error

- U010300 - lost communication with gear shift module

 

Po wyłączeniu silnika i ponownym rozruchu jest ok. Ale ponieważ zdarzyło się to kilka razy w ciągu ostatnich dni, coś jest na rzeczy.

 

ASO mnie straszy popsutą mechatroniką. A co na to Wiedzący? Mam faktycznie szykować gruby hajs na naprawę?

Witam

Czy może udało się rozwiązać problem ze skrzynią biegów? Pozdrawiam serdecznie Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/15/2021 at 10:39 PM, robertas100 said:

Witam

Czy może udało się rozwiązać problem ze skrzynią biegów? Pozdrawiam serdecznie Robert

 

Owszem. Przyczyną była blokada drążka skrzyni biegów. A ściślej - niefachowe prowadzenie wiązki lewarka DSG do skrzyni po montażu blokady. Lewarek po tym zabiegu ocierał o izolację przewodów (w szczególności, iż dużo używam ręcznej redukcji), przewód się przetarł, zwarł i skrzynia dostawała błędne sygnały. Wymiana lewarka rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
2 godziny temu, krzych73 napisał:

Witam mam też DSG i awarię pełno błędów skrzyni i nie tylko, miałem montowana blokadę. Mam pytanie jaki kabel można uszkodzić montując blokadę gdzie szukam ?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Jaka znów blokadę? Ciężko powiedzieć nie znając szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzych73 napisał:

Blokadę skrzyni biegów bearlock , jakiś miesiąc temu . Wyczytałem tutaj że był taki problem z instalacją elektryczną. U mnie wyskoczyły błędy , skrzyni DSG i inne , może też coś tam się zadziało.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Może złe się wpięli. To w końcu blokada elektryczna. Zdemontować blokadę zrobić diagnozę skrzyni. Od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.