Skocz do zawartości

Zwrot kosztów noclegu przez PZU w przypadku awarii auta?


krzysiek_g2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po krótce:

Wyjechaliśmy z serce.gif na długi weekend, no i auto się nam zepsuło. Padło sprzęgło. frown.gif Ponieważ auto posiada AC, PZU oferuje zwrot kosztów noclegów, bezpłatne holowanie do miejsca zamieszkania, bądź też przeznaczenia. Naprawy niestety już nie chcą sponsorować no chyba, że jest to kolizja czy coś takiego...

Auto stoi, telefon do centrum asistance: gdzie jestem, co się stało, ile osób na pokładzie, dane właściciela, numer polisy AC, kilka innych pytań i na koniec: wysyłam lawetę. Wszystko idzie zgodnie z planem. Laweta troszkę się spóźniła, miało być ok. 45 min, było "ciut" dłużej. Kierowca obejrzał, no i problem, bo to Boże Ciało i nikt nie pracuje... Może mnie odwieźć lawetą do domu, ale tylko 130 kilometrów w jedną stronę, za resztę ja płacę (100 km * 3,75 + vat) Był tak miły, że poszukał nam mechanika, który od rana się za to weźmie. Tak więc zostaliśmy. Wskazal nam hotel, może nie luksusowy, ale było się gdzie przespać. Dostałem sms z pzu, że faktura za nocleg ma być wystawiona na takie i takie dane, przesłać ją wraz z rachunkiem na adres taki i taki.

Fakturę im wyślę, jak najbardziej, ale po co im rachunek? Potrzebują pewnie jakiejś podkładki, ale kosztów naprawy zapewne nie zwrócą...

Czy ktoś z Was kiedyś miał podobną sprawę, w jakim tempie zwrócą za ten nocleg? Czy wogole zwrócą? Czytam sobie o tym PZU no i dochodzę do wniosku, że brać to biorą, ale żeby oddać to nie ma chętnych... Papiery wyślę im jutro, a pytam tylko tak, żeby wiedzieć jak się nastawić...

Tak czy owak muszę się rozejrzeć za jakąś lepszą ofertą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ auto posiada AC, PZU oferuje zwrot

> kosztów noclegów, bezpłatne holowanie do miejsca zamieszkania,

> bądź też przeznaczenia. Naprawy niestety już nie chcą

> sponsorować no chyba, że jest to kolizja czy coś takiego...

Assistance zagraniczne w wersji LUX na pewno zapewnia nocleg jezeli nie uda się uruchomic auta ale czy polskie assistance gratisowe do AC niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.