Skocz do zawartości

www.rallyofpoland.pl


demolka

Rekomendowane odpowiedzi

> Co myslicie o zmianie miejsca na drogi Warmii i Mazur?

Miejsce ok (mimo, że nieco wzrosną mi koszty dojazdu grinser006.gif). Boję się jednak kompromitacji organizacyjnej - ostatnimi czasy wszystkim mazurskim rajdom coś się przytrafiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co myslicie o zmianie miejsca na drogi Warmii i Mazur?

> Ja...czekam na ten rajd uooo, bo szuter to dla nas jest raj...

Ja mam mieszane uczucia... oslabiony.gif

Zmiana jest, bo żeby aspirować z rajdem do czegokolwiek, rajd musi być szutrowy. Dotychczasowy asfaltowy Rajd Polski nie był atrakcyjny dla FIA. Stąd szutry. Dzięki temu rajd utrzymał współczynnik 20 w RSME i teoretycznie może być dobrą propozycją do RSMŚ (takie są AFAIK dalekosiężne plany).

Moim zdaniem miejsce nie jest jednak trafione. Mazurskie szutry są zbyt miękkie na "poważny" rajd. Już teraz jak przejdzie kilka N'ek i kilka S1600, cała reszta jeździ po półmetrowych koleinach. sick.gif A co będzie, jak jednych i drugich pójdzie po 20 sztuk (RSME)? Albo pójdzie kilkanaście WRC'ów (RSMŚ)? Sorry, ale ja tego nie widzę. Będzie czołgowy poligon, a nie odcinek specjalny... oslabiony.gif

Według mnie ciekawsze byłyby szutry na Pomorzu. Równe, twarde... Ale to tylko moje prywatne zdanie... wink.gif

Kwestie organizacyjne to odrębna sprawa. Jeśli kluby się dogadają i rajd będzie robiony wspólnymi siłami całego kraju, to wszystko będzie OK. Nawet 40-kilometrowe odcinki da radę zrobić. Nie wiem tylko, czy nie przeceniam zdolności dogadywana się klubów... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega w calej rozciaglosci zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

a poza tym jeszcze dochodzi logistyka hotele drogi poza tym przy obecnym ukladaniu odcinkow rajdy maja byc kompaktowe co wiaze sie z puszczaniem OS w dwie strony a to juz zakrawa na niezly hardcore taki wyscig tramwajow bo trudno bedzie z koleiny wyjechac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobre posunięcie. Dzięki temu rywalizacja będzie znacznie ciekawsza. No i gdyby Rajd Polski stał się RSMŚ to bym się tylko cieszył. Wyobrażcie sobie - cała światowa czołówka u nas w PL smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.