Skocz do zawartości

I30 2022 Vagon asystent pasa - może zabić?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Od jakiegos czasu na potrzeby floty i dobrej ceny jeszcze ustalonej przed ciężkimi czasmi zamówiliśmy Hyundaie i30 Wagon 2022. Ogólnie fajnie się jeździ, ale uwagi od użytkowników jak i moich wrażeń.....

 

System asystent pasa - wiem, że to asystent. Podczas testów auto łapie jakieś dziwne akcje na trasach itp gdzie twierdzi, że są pasy drogi i koryguje nagle kierownice. Bywa to niebezpieczne. Można wyłaczyć, ale po pownowym odpaleniu auta trzeba robić to samo. Bedę wdzięczbny za opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 2-3k km miałem to samo. Teraz już naprawdę rzadko. Albo się dopasowałem do auta albo auto do mnie, myślę że pierwsze. Na początku też często najeżdżałem na linie więc ciągle miałem i komunikaty dźwiękowe i wyrównywało tor jazdy, teraz raczej tak się nie dzieje. Wygląda na to że po prostu nauczyłem się jeździć bardziej pod jego styl.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 21:39, slon napisał(a):

Hej

Od jakiegos czasu na potrzeby floty i dobrej ceny jeszcze ustalonej przed ciężkimi czasmi zamówiliśmy Hyundaie i30 Wagon 2022. Ogólnie fajnie się jeździ, ale uwagi od użytkowników jak i moich wrażeń.....

 

System asystent pasa - wiem, że to asystent. Podczas testów auto łapie jakieś dziwne akcje na trasach itp gdzie twierdzi, że są pasy drogi i koryguje nagle kierownice. Bywa to niebezpieczne. Można wyłaczyć, ale po pownowym odpaleniu auta trzeba robić to samo. Bedę wdzięczbny za opinie.

 

Pozdrawiam

ja wyłączam... włączam tylko na autostradach

drugi guzik który też wyłączałem to start stop ale już mamy patent żeby to na stałe wyłączyć

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bielaPL napisał(a):

ja wyłączam... włączam tylko na autostradach

drugi guzik który też wyłączałem to start stop ale już mamy patent żeby to na stałe wyłączyć

Tam trzeba coś ugradowac w sofcie? Jak się wyłączy, to po ponownym uruchomieniu znów się włącza :( Czytałem, że w serwisie czasami wymieniają kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.03.2023 o 16:08, wujek napisał(a):

To jest wymóg UE ze y dobrze w testach zderzeniowych wypadł. W VAG można to softem wyłączyć w kile/hultaju narazie nie widziałem tej opacji.

Ciekawi nie też wykrywanie znaków. Podejrzewam, że kamera to obsługuje tylko wyłączona jest ta opcja.... auta gołe nie sa ciemne szyby, grzane fotele, doświetlane zakręty i duża navi. Jednakże opcji rozpoznawania znaków brak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam trzeba coś ugradowac w sofcie? Jak się wyłączy, to po ponownym uruchomieniu znów się włącza Czytałem, że w serwisie czasami wymieniają kamerę.
Zablokuj guzik w pozycji on i zobacz co się stanie. U mnie odpalił z wyłączonym asystentem pasa ale po chwili rzucił że ma jakiś błąd w systemie. Kto go tam wie co wtedy dezaktywuje więc wróciłem do naciskania tego guzika.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.03.2023 o 11:04, slon napisał(a):

Ciekawi nie też wykrywanie znaków. Podejrzewam, że kamera to obsługuje tylko wyłączona jest ta opcja.... auta gołe nie sa ciemne szyby, grzane fotele, doświetlane zakręty i duża navi. Jednakże opcji rozpoznawania znaków brak 😉

 

To można teoretycznie włączyć w ASO, ale nie robią bo się centrala czepia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.