Skocz do zawartości

Palio 1,25 2000r b. często nie reaguje na gaz+nierównomiern


AKuba

Rekomendowane odpowiedzi

... bieg jałowy (przygasające obroty jakby coś z paliwem,albo braki iskry , a czasem zgaśnie).

Silnik wchodzi na obroty raczej prawidłowo, gdy auto stoi, ale w czasie jazdy, gdy chcę przyspieszyć przy średnio otwartej przepustnicy nie ma reakcji (tzn b. rzadko zdaża się,że podszarpuje na ułamek sekundy). Przy pełnym gazie reakcja pojawia się po ok 1 lub raczej 2 sekundach od wciśnięcia pedału i wtedy przyspiesza prawidłowo, i wówczas ujmując gazu cały czas przyspiesza (oczywiście już słabiej, ale reakcja jest ).

Swiece wymieniłem i reszta ukł. zapłonowego wygląda OK. Trdność polega na tym, że na postoju na jałowym jest reakcja na pedał, a dzieje się źle podczas jazdy. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc przy dalszych badaniach zbadałem, że wtryskiwacze nie dostają sygnału (napięcie na wtryskiwaczach nie rośnie-np stoi na 1,5V) do większego otwarcia się podczas wduszania gazu, a gdy zdarza się, że auto przyspiesza to napięcie rośnie do np 3V. Ponadto auto jeździ normalnie po odpięciu złączki sondy lambda. Sonda pokazuje prawidłowe wartości tzn ok 0,45V ale raczej nie oscyluje tylko stoi (trochę parę "setek" w górę i w dół). Sonda się ożywiła jakby po wczorajszym wykręceniu jej i przepłukaniu w benzynie ekstr. i dziś rano jechałem i jest jakby lepiej. Zresztą po 140 tys. km wyglądała b. ładnie (beżowy kolorek bez osadów i sadzy).

Ktoś miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.