Skocz do zawartości

ciśnienie oleju :(


mkol

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

jakis czas temu mialem rozwalona miske (pisalem o tym). miska zostala naprawiona i niby wszystko ok, ale, teraz gdy odpalam silnik kontrolka cisnienia oleju swieci sie frown.gif przez jakis czas

musze przygazowac troche (tak okolo5-6 sec 1700obr/min gdy jest zimny lub gdy jest cieply - jakies 3s-1100obr/min) i wtedy kontrolka gasnie.

gdy juz zgasnie to nigdy sie nie zapala - nawet jak sie dlugo stoi i silnik chodzi na wolnych obrotach, wiec wydaje mi sie ze cisnienie trzyma.

no i moje pytanie - co to moze byc?? spotkal sie ktos kiedys z czyms takim?? moze jest tam jakis zaworek, dodatkowy czujnik....

pozdrawiam i licze na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może smok pompy jest uszkodzony.Objaw jest taki jakby olej po zatrzymaniu silnika z pompy spływał do miski i po odpaleniu pompa musi go znowu zassać.Ale najpierw przydało by się podpiąć zamiast czujnika ciśnienia taki zwyczajny zegarowy.To duzo wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam!

> jakis czas temu mialem rozwalona miske (pisalem o tym). miska zostala

> naprawiona i niby wszystko ok, ale, teraz gdy odpalam silnik

> kontrolka cisnienia oleju swieci sie przez jakis czas

> musze przygazowac troche (tak okolo5-6 sec 1700obr/min gdy jest zimny

> lub gdy jest cieply - jakies 3s-1100obr/min) i wtedy kontrolka

> gasnie.

> gdy juz zgasnie to nigdy sie nie zapala - nawet jak sie dlugo stoi i

> silnik chodzi na wolnych obrotach, wiec wydaje mi sie ze

> cisnienie trzyma.

> no i moje pytanie - co to moze byc?? spotkal sie ktos kiedys z czyms

> takim?? moze jest tam jakis zaworek, dodatkowy czujnik....

> pozdrawiam i licze na odpowiedz

ja tez stawiam na smoka. to pierwsze co przyszlo mi na mysl. przy uderzeniu niestety moglo cos sie uszkodzic... albo zapchac. tylko w sumie jakby sie zapchalo to problem by nie ustepowal.

nie znam sie na tym ale powinien byc tam zaworek, ktory nie dopuszcza do splyniecia oleju z pompy. moze on jest uszkodzony niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jest tam jakis zaworek, dodatkowy czujnik....

Raczej zaworek zwrotny ,który przytrzymuje olej w smoku. Prawdopodobnie przy uderzeniu miska miała kontakt ze smokiem ( jest on bardzo blisko dna miski ).

byś musiał to sprawdzić, bo na mój chłopski rozum ,po odpaleniu silnika przez krótki czas, silnik nie jest odpowiednio smarowany. Aż pompa oleju zaciągnie olej i przetłoczy go w cały układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byś musiał to sprawdzić, bo na mój chłopski rozum ,po odpaleniu

> silnika przez krótki czas, silnik nie jest odpowiednio

> smarowany. Aż pompa oleju zaciągnie olej i przetłoczy go w cały

> układ.

pewnie, ze tak... u mnie kotrolka oleju gasnie co nawyzej po 1 - 2s i nie musze gazu dotykac crazy.gif

skoro dwie osoby mowia o zaworze, to pewnie to jest przyczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie, ze tak... u mnie kotrolka oleju gasnie co nawyzej po 1 - 2s i

> nie musze gazu dotykac

> skoro dwie osoby mowia o zaworze, to pewnie to jest przyczyna...

dzieki wszystkim za odpowiedz! wczesniej tez mi kontrolka gasla praktycznie zaraz po uruchomieniu silnika. tak wiec nie pozostaje mi nic innego, jak tylko oddac auto z powrotem do mechanika frown.gif ale na poczatek sprawdze cisnienie manometrem.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.