Skocz do zawartości

Problem z silnikiem...


kiler_gz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z silniczkiem i prosiłbym o jakieś sugestie. A wygląda to tak, że po odpaleniu silnik mi klekocze(bardzo cicho, prawie niezauważalnie), ale im bardziej się nagrzewa, tym staje się to głośniejsze, aż w powiedzmy 80 stopniach brzmi jak diesel (wiem jak brzmi jeden popychacz i to musi być coś więcej). I stąd moje pytanie do fachur : co to może być ????

Dodam że:

- popychacze są na oko zdrowe, nie mają żadnych wyszczerbień i mają zaokrąglone końcowki

- pali trochę więcej niż kiedyś i nie chce się wkręcać na wysokie obroty, tak powiedzmy powyżej 5000 raczej kiepsko idzie, na niskich też jest słabawy, jedynie na średnich ładnie ciągnie; v-max katalogowa i to z wielkim trudem...

Czy jeśli w agencie mam już klawiaturkę na wierzchu i nie ma ani trochę luzu na klawiaturze/popychaczach, i choć złapię mocno nic ani nie drgnie, to oznacza, ze popychacze są dobre???

Może to być łańcuch rozrządu (ma już z 50.000) ??

Jest możliwość że zapowietrzyłem popychacze, kiedy je wyjmowałem i to jest tego skutek?

Wolałbym to zrobić bez pomocy mechanika, więc proszę o wszelkie sugestie i rady. Z góry dziękuję 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz czy masz cisinianie oleju raczej stawiam ze niema pewnie

> waleczek od pompy wodno olejowej ci pękl i niema cisnienia

> oleju i obiegu chłodzenia przyokazji

A jak to sprawdzić? Lampka od oleju mi nie świeci. Czy przez to będzie stukał i gorzej chodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik bym kupil nowy od oleju koszt 10 zeta dla pewnosci ale jak mozna sprawdzic tez czy jest cisnienie plynu chlodzącego węzyk ten cienki od zbiorniczka zdawczego mozna zdjąc po zagrzaniu jak niebedzie tryskalo to na bank pompa czyli czujnik i węzyk zeby sprawdzic moglo sie cos przytkac ewentualna zmiana oleju i filtra moze pomudz jak z pompą jest ok

zakladam ze moze ci sie walek rozżadu niedlugo kwalifikowac do wymiany jak bys zdejmowal miche olejową a dobrze by bylo to obejżyj walek pozdro cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.