Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po ostatnich silnych mrozach zaczęły się kłopoty z centralnym zamkiem. Objawy jego niesprawnego działania były takie, że coraz mniej reagował pilot na zamykanie i otwieranie drzwi (od razu zaznaczę, że pilot jest oryginalny Fiata ale dołączony osobno do kluczyka - nie mam alarmu). Po jakimś czasie wogóle przestał działać. W pilocie wymieniłem baterie, sprawdzałem bezpiecznik odpowiedzialny za centralny - jest dobry - centralny dalej nie daje znaku życia. Pozostało mi otwierać auto bezpośrednio kluczykiem (od razu nasuwa mi się pytanie czy przy otwieraniu kluczykiem światła kierunkowskazu powinny migać tak jak przy sterowaniu pilotem?). Pojechałem do ASO Fiata, facet podłączył mi na krótko omijając moduł sterujący centralnym i wszystko gra - zamyka i otwiera jak należy. Notabene wywalił mi na róg przedniej szyby centralkę na którą należy skierować pilota, bo była schowana pod bezpiecznikami, powiedział że tak ma być. Stwierdził, że albo uszkodzony jest właśnie ten moduł sterujący (jak go można sprawdzić?), albo padł pilot. Poradził mi abym kupił nowy centralny najlepiej z alarmem i będzie po zawodach. Co o tym sądzić? Macie jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio cierpię na tą samą dolegliwość z tym tylko że jak już sie zrobiło ciepło to wszystko wróciło do normy, słyszałem od znajomego że moze coś z antenką odpowiedzialną za odbiór jest nie tak i jak sie zrobi cieplej to jej poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probpowales otwierac drugim pilotem? bo mialem kiedys uszkodzony mikrostyk w pilocie. objawy takie same... najpierw coraz gorzej a pozniej w ogole. miktostyk kupilem doslownie za grosze w elektronicznym i wymienilem - smiagalo ze hej biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.