Skocz do zawartości

Automatyczna skrzynia biegow


Rumun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... ja z kolezenskim pytankiem .... kolega planuje zakupic astrolota ... i ma na oku 1,8 z automatem `92r (189 tkm) tongue.gif , o ile silnik 90KM mu wystarcza o tyle niebardzo widomo co ze skrzynia zlosnik.gif , i tu rodzi sie pytanko ... czy automaty sa wytrzymale w astrolotach ?? czy nalezy na cos zwrocic uwage ?? , rozumiem ze tam wazny jest olej ale czy nie maja jakichs szczegolnych wad ??

Dzieki za jakies kostruktywne odpowiedzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ... ja z kolezenskim pytankiem .... kolega planuje zakupic

> astrolota ... i ma na oku 1,8 z automatem `92r (189 tkm) , o

> ile silnik 90KM mu wystarcza o tyle niebardzo widomo co ze

> skrzynia , i tu rodzi sie pytanko ... czy automaty sa

> wytrzymale w astrolotach ?? czy nalezy na cos zwrocic uwage ?? ,

> rozumiem ze tam wazny jest olej ale czy nie maja jakichs

> szczegolnych wad ??

> Dzieki za jakies kostruktywne odpowiedzi

Auto z automatyczna skrzynią nie wolno Holować - a wiec w razie awari tylko laweta. Jakakolwiek naprawa to koszt od 4 tyś zł. Specjalistów mało a dobrych uczciwych jeszcze mniej. Auto nieco wiecej pali. Fajnie sie jeździ -oplem z automatem nie jeździłem- niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto z automatyczna skrzynią nie wolno Holować -

wolno wolno , kto ci tak powiedział ze nie ?

diabeł tkwi w szczegółach i w tym jak sie holuje automata

zlosnik.gif

jako mjacy juz w sumie 7 samochodów z zutomatycznymi skrzynkami odniose sie do kosztów naprawy - 4 tys ! BZDURA ! kosztr sie zamyka w zalenosci od uszkodzenioa skrzynki jak i jej modelu z jakiego to jest auta , w granicach od 800żł do 2.500zł nic wiecej , chyba ze jest to audi , albo skrzynka typu tip tronic .

w samochodach z lat 90 tych tych sredniej klasy , jak omega stra , pontiac , bmw itd. naprawa jest jak powyzej , i radze to robic pod Warszawą , bo tam robią ajlepiej i najtaniej !! w Mikółowie to jest zdzierca jak cholera , za samo rozebranie i złozenie skrzyni w omedze chiał 1500 zł netto!! a w Pod Warszawą zrobiono mi ją na miejscu 8 h czekałem , i zapłaciłem wraz z czesciami 2500zł , gdzie czesci kosztowały 2000zł ,a tylko dlatego tak drogo bo za długo jezdziłem z uszkodzoną skrzynką , prawie 1.5 roku zlosnik.gif w pontiaku zapłaciłem 800zł i 4 h czekałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujący post.

Widzę, że zaglądają tu ludzie mający awarię automata za sobą. Zapytam więc.

Co może być przyczyną głuchych, niemetalicznych odgłosów jakie słychać po zatrzymaniu auta, trzymaniu hamulca na "D" i tylko na rozgrzanej skrzyni? Odgłosy nieregularne co około 0,3-1 sekundy jakby coś przeskakiwało na jakimś łożysku... nie wiem do czego ten odgłos porównać.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.